Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Ferguson: To może być finał dekady

3 : 1
Informacje
Liga Mistrzów 2010/11 - Finał
Sobota 28.05.2011 godzina 20:45
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
FC Barcelona
1
2
3
Manchester United
1
0
1
Składy i szczegóły
FC Barcelona
Bramki:
Pedro (27.), Messi (54.), Villa (69.)
Kartki:
Alves (60.), Valdes (85.) - żółta
Skład:
Valdes - Alves (88. Puyol), Mascherano, Pique, Abidal - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro (90. Afellay), Messi, Villa (86. Keita)
Manchester United
Bramki:
Rooney (34.)
Kartki:
Carrick (61.), Valencia (80.) - żółta
Skład:
Van der Sar - Fabio (69. Nani), Ferdinand, Vidic, Evra - Valencia, Carrick (77. Scholes), Giggs, Park - Rooney, Hernandez
Menedżer Manchesteru United Alex Ferguson wierzy, że doświadczenie zdobyte w ciągu ostatnich dwóch lat pozwoli jego drużynie zrewanżować się Barcelonie w finale Ligi Mistrzów za porażkę 0:2 sprzed dwóch lat w Rzymie.
Szkot przewiduje, że sobotni mecz z Barceloną może być finałem tej dekady. - Atrakcyjność tych dwóch drużyn i ich wspaniałej historii jest oczywista. To będzie pasjonujący finał. Wszystko może się zdarzyć. Może paść wiele goli, może być wiele emocji. Mam nadzieję, że tak właśnie będzie. Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł kwestionować klasę ofensywnych zawodników, którzy wystąpią w finale.

- Tak jak zwykle, dokładna zanalizowaliśmy wszystkie dobre i złe strony naszych przeciwników. Ale głupie byłoby skupiać się tylko na drużynie przeciwnej. Szanujemy ich, ale musimy patrzyć głównie na siebie - powiedział Ferguson.

Ferguson chwali też swojego przeciwnika z ławki rywali: - Najlepsze w Guardioli jest to, że to nadal jest młody szkoleniowiec. Mimo to, potrafił zmienić styl gry swojej drużyny. Zdecydowanie na lepszy. Pod jego wodzą styl Barcelony stał się dojrzalszy. Widać ich olbrzymi rozwój od naszego poprzedniego spotkania w Rzymie dwa lata temu. Guardiola wykonuje świetną robotę. Bardzo pomaga mu to, że kiedyś grał w tej drużynie i doskonale zna jej styl.Guardiola: ? Musimy zagrać lepiej niż w Rzymie