Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. UEFA przeanalizuje rasistowskie obelgi Busquetsa w kierunku Marcelo

UEFA wszczęła dochodzenie w sprawie przejawów rasizmu piłkarza Barcelony Sergio Busquertsa w stosunku do obrońcy Realu Madryt Brazylijczyka Marcelo. Piłkarz Barcelony może opuścić finał Ligi Mistrzów, jeśli zarzuty się potwierdzą. Sprawę niemal przesądza nagranie, które Real dostarczył UEFA.
Busquets i rasistowskie obelgi pod adresem Marcelona na ZCzuba.tv

Real Madryt zarzucał Busquetsowi dwukrotne nazwanie Brazylijczyka Marcelo małpą (hiszp. - mono) w trakcie pierwszego meczu półfinałowego w Lidze Mistrzów. Mecz zakończył się zwycięstwem Barcelony 2:0, a rasistowskie obelgi to nie jedyny incydent z udziałem Busquetsa, który miał miejsce 27 kwietnia.

UEFA już przyglądała się zachowaniu Hiszpana w trzecim z kolei Gran Derbi w ciągu trzech tygodni. Piłkarz "Blaugrany" niejednokrotnie symulował przewinienia i nieczyste zagrania rywali. Identyczne zarzuty postawiono wówczas również Daniemu Alvesowi oraz Perdo, zawieszenia jednak wszyscy trzej uniknęli.

Zachowanie rasistowskie w stosunku do Marcelo może mieć jednak poważniejsze konsekwencje i przede wszystkim pogorszenie wizerunku Hiszpana wśród kibiców i piłkarzy na całym świecie. Jeśli wina zostanie pomocnikowi "Dumy Katalonii" udowodniona, piłkarz zostanie co najmniej zawieszony na mecz z Manchesterem United w finale Ligi Mistrzów.

UEFA zabierając głos w tej sprawie wydała oświadczenie: "UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko pomocnikowi FC Barcelony Sergio Busquetsowi, któremu zarzuca się naruszenie paragrafu 11. Regulaminu Dyscyplinarnego UEFA, który dopuścił się użycia rasistowskich obelg pod adresem piłkarza Realu Madryt w spotkaniu półfinałowym Ligi Mistrzów, który miał miejsce 27 kwietnia".

Postępowanie wszczęto na bazie nagrania wideo, które dostarczył Real Madryt oraz oświadczeniach klubu i poszkodowanego piłkarza. Organ dyscyplinarny EUFA rozpatrzy sprawę 15 maja, a następnego dnia zostanie ogłoszona decyzja.

UEFA zawiesiła Jose Mourinho ?