Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Ferguson skorzysta z pomocy Mourinho

- Rozmawiam dużo z Jose Mourinho. Graliśmy już z Barceloną, widzieliśmy ich wiele razy w tym sezonie, ale przyda się każda informacja, a Jose jest bardzo pomocny - powiedział przed finałem Ligi Mistrzów z Barceloną menedżer Manchesteru United Alex Ferguson.
Manchester United pokonał w rewanżowym meczu półfinału Ligi Mistrzów Schalke 4:1 i zapewnił sobie awans do finału. 28 maja zmierzy się w nim z Barceloną, która w półfinale rozprawiła się z prowadzonym przez Jose Mourinho Realem Madryt. Alex Ferguson, menedżer "Czerwonych Diabłów", zapowiada, że przed decydującym meczem będzie korzystał z pomocy Portugalczyka.

- Rozmawiam dużo z Jose Mourinho. Ostatnio rozmawiałem z nim w poprzednim tygodniu. Graliśmy już z Barceloną, widzieliśmy ich wiele razy w tym sezonie, ale przyda się każda informacja, a Jose jest bardzo pomocny - zdradził Szkot.

Tegoroczny finał będzie okazją do rewanżu za ten z 2009 roku, kiedy Barcelona ograła Manchester 2:0.

- Barcelona jest w tym sezonie w bardzo dobrej formie, zmierzymy się po prostu z fantastyczną drużyną, ale nie wywołuje to w nas strachu, nie boimy się ich. Musimy znaleźć rozwiązanie, w jaki sposób sobie z nimi poradzić - powiedział Ferguson.

- Ostatni raz jak z nimi graliśmy, byliśmy faworytami. Teraz mamy więcej doświadczenia, ale to oni są na szczycie. Wolałbym grać z Brechin City czy inną drużyną w tym stylu - zażartował trener "Czerwonych Diabłów".

W finale powtórka sprzed dwóch lat

28 maja na Wembley w meczu o tytuł najlepszej drużyny klubowej w Europie w 2011 roku zmierzą się FC Barcelona i Manchester United. Będzie to powtórka finału sprzed dwóch lat, kiedy 2:0 wygrali Katalończycy. Jeśli przyjrzeć się składom drużyn z decydującego meczu w 2009 roku i porównać je z tymi, które zapewniły Manchesterowi i Barcelonie awans do finału w 2011 roku, trudno oprzeć się wrażeniu, że będzie to znakomita szansa do rewanżu.Więcej o: