Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Xavi: To wszystko jest żałosne

0 : 1
-
Na poniedziałkowej konferencji przed kolejnym El Clasico nie pojawił się Jose Mourinho, dużo do powiedzenia miał za to jego asystent. Trener Barcelony Pep Guariola i piłkarze Dumy Katalonii kolejny raz zaatakowali ?Królewskich? za próby wpływania na UEFA i niesportowe zachowanie. - To wszystko co się dzieje jest godne pożałowania - skomentował całą sytuację Xavi.
Asystent Jose Mourinho Aitor Karanka skrytykował UEFA za odrzucenie wniosków Realu Madryt, który domagał się ukarania zawodników Barcelony za niesportowe zachowanie podczas pierwszego półfinału Ligi Mistrzów oraz unieważnienia czerwonej kartki dla Pepe.

Aitor Karanka uważa, że federacja stosuje podwójną moralność. Wcześniej bowiem UEFA ukarała Real za "aferę kartkową", a przepisu zabraniającego takiego zachowania w statucie nie ma. Teraz zaś Barcelona nie została obłożona żadnymi sankcjami, chociaż jej przewinienia godziły w prawo.

- Teraz UEFA zdecydowała, by nie karać Barcelony za coś, co jest zapisane w statucie. Wszyscy widzieli, co działo się na Bernabeu - powiedział Karanka. - W futbolu są pewne wartości, jak szacunek i gra fair play. We wtorek na boisku będzie kilku graczy, którzy ich nie przestrzegają - dodał asystent Mourinho. Chodziło mu o Sergio Busquetsa, który tydzień temu miał na boisku nazwać Marcelo "małpą".

Xavi Hernandez skomentował postawę Realu, jako "godną pożałowania". - To wszystko co się tu dzieje jest żałosne. UEFA odrzuciła zarzuty naszych przeciwników, które są godne pożałowania. Nie chcemy wojny na słowa z Mourinho - przyznał pomocnik.

Swojego piłkarza broni także trener Barcelony Pep Guariola. - Znam go. Jest przykładem profesjonalizmu, kocha ten sport. Popełnia błędy, bo jest tylko człowiekiem. Błędy z przeszłości to błędy z przeszłości - zakończył trener "Dumy Katalonii", dodając, że jeśli zarzuty zostaną udowodnione, klub wyciągnie konsekwencje.

Guardiola cieszy się, że to nie piłkarze Realu podejmują decyzję w futbolu. - Mają za sobą 109 lat historii, ale nie mogą decydować, kto zagra w meczu, a kto nie. My nie osądzamy - zakończył szkoleniowiec.

Wtorkowy rewanż w półfinale Ligi Mistrzów rozpocznie się o 20.45. Relacja na ZCzuba i na żywo w Sport.pl.