Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Pomyłka Guardioli, "Marca" kpi

- Jeśli pokonamy Szachtar, jesteśmy w finale - powiedział Pep Guardiola przed rewanżem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Trener Barcelony myślał, że jego drużyna już jest w półfinale. Madrycki dziennik "Marca" kpił z Guardioli na okładce wtorkowego wydania.
W poniedziałek na konferencji prasowej podczas serii pytań od dziennikarzy powiedział: - Jeśli wygramy jutro z Szachtarem, jesteśmy w finale.

Po chwili zapytał: - Tak jest na pewno? Siedzący obok niego tłumacz, wyjaśnił, że jeśli Barcelona wyeliminuje Szachter, zagra w półfinale. - Ale to jest półfinał? - odparł zdezorientowany Guardiola, dopiero po chwili uzmysłowił sobie swoją wpadkę: - A w półfinale, przepraszam. To był wielki błąd - mówił lekko zakłopotany. Ukraińscy dziennikarze zaczęli się śmiać, a Guardiola, który do tej pory mówił po hiszpańsku, wyjaśnił po angielsku: - Myślałem, że już jesteśmy w półfinale.

Madrycka "Marca" na wtorkowej okładce kpi z pomyłki Guardioli. Pod wielkim cytatem z konferencji prasowej ("Jesteśmy w finale Ligi Mistrzów") pisze: "Pep zapomniał o Madrycie: Już widzi się na Wembely bez wygranej dziś".

"Marca" po raz kolejny wykorzystała pomyłkę Guardioli i znalazła kolejne argumenty na potwierdzenie swojej tezy, że trener Barcelony jest wielkim arogantem i przyrównuje jego błąd do ostatnich wypowiedzi prezesa Barcelony Sandro Rossella ("Wygramy finał pucharu 5:0") oraz byłego prezesa Joana Gasparta ("Rossell powinien powiedzieć 14:0"). Dziennik przypomina także buńczuczne słowa Victora Valdesa, który w programie "Buenafrente" spytał dziennikarza, czy zwycięstwa Realu w El Clasico były w erze telewizorów kolorowych czy czarnobiałych.

"Marca" całą stronę siódmą poświęca pomyłce. Zrobiła na niej m.in. zestawienie trzech zdjęć Guardioli, na których trener drapie się po głowie tuż po tym, jak uświadomił sobie swoją pomyłkę. "Twarz po lapsusie" - pisze Marca i dodaje, że "zdjęcia mówią o wiele więcej niż wcześniej".

Meczowi z Szachtarem madrycka gazeta poświęciła tylko pięć akapitów.

Szachtar pokonany. Barcelona już w półfinale ?