Liga Mistrzów. Przerwana passa Szachtara. Barcelona czeka na Real

Barcelona po golu Leo Messiego pokonała w Doniecku Szachtar, który od dwóch lat był niepokonany na własnym boisku. Serię przerwał w weekend Obołon Kijów, a w europejskich pucharach przerwali ją Katalończycy.

Najlepszy serwis o Lidze Mistrzów na Sport.pl ?

Tuż przed przerwą Dani Alves pobiegł prawym skrzydłem, zagrał przed pole karne do Messiego, który minął obrońcę i chwilę poprowadził piłkę i zaskakująco uderzył obok bramkarza Szachtara. Andriej Piatow tylko rozłożył ręce i wyciągnął piłkę z siatki.

W pierwszych minutach, podobnie jak tydzień temu, piłkarze z Ukrainy zaatakowali. Świetnych okazji nie wykorzystali Luiz Adriano i Jadson, którzy trafiali w Victora Valdesa. Pierwszy strzał - niecelne uderzenie Xaviego - Barcelona oddała dopiero w 20. minucie.

Szachtar częściej był przy piłce, szybko ją rozgrywał i potrafił zagrozić rywalom. Bardzo dobrze na lewym skrzydle grał Willian. Jednak z biegiem czasu i z marnowanymi przez gospodarzy okazjami, mecz robił się mniej efektowny. Messi trafił kilka minut po tym, jak nie wykorzystał dobrej okazji na gola będąc w polu karnym.

W drugiej połowie Josep Guardiola postanowił oszczędzać siły swoich piłkarzy przed sobotnim El Clasico. Z boiska zeszli Xavi i Gerard Pique. Szachtar próbował atakować, ale miał kłopoty z wymianą kilku podań na połowie rywala, a gdy już udało mu się wypracować sytuację strzelecką, to gospodarze trafiali w obrońców jak Hubschman, lub bronił świetnie spisujący się we wtorek Victor Valdes. Piłkarze Barcelony, zadowoleni z wyniku, nie atakowali zbyt intensywnie, choć w 80. minucie Pedro, po dwójkowej akcji z Messim powinien strzelić gola, a huknął daleko w trybuny.

Barcelona w półfinale zmierzy się najprawdopodobniej z Realem, który w pierwszym meczu pokonał Tottenham 4:0, a rewanż gra w środę.

Tak relacjonowaliśmy mecz Szachtar - Barcelona ?