Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Guardiola: Rywalizacja nie jest jeszcze rozstrzygnięta

0 : 1
-
W środę Barcelona rozbiła Szachtar Donieck 5:1 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. - Szachtar to jedna z najlepszych drużyn jakie widziałem - podkreśla jednak trener Barcy Pep Guardiola w hiszpańskim dzienniku ?Marca?.
Zobacz wszystkie bramki z Ligi Mistrzów na Z Czuba.tv ?

Według zgodnej opinii ekspertów , Barcelona zapewniła sobie udział w półfinale już po pierwszym meczu. Kibice oczekują, że zagra w nim z Realem Madryt, który w pierwszym meczu pokonał 4:0 Tottenham.

- Z takim wynikiem Barcelona już awansowała. Nie sądzę, aby którykolwiek zespół mógł w tym roku ich pokonać - przyznał trener ukraińskiej drużyny Mircea Lucescu.

- Nie wierzcie mu, kiedy mówi że rywalizacja jest rozstrzygnięta. Jeszcze nie jest - zaprzeczył od razu Guardiola - Rezultat jest dobry, ale musimy być ostrożni. Na swoim boisku Szachtar jest piekielnie groźny, co pokazał w meczach z Arsenalem i Romą - dodał.

Guardiola przypomniał też historię z Pucharu Króla, kiedy Barcelona wygrała w pierwszy mecz z Betisem, by nieoczekiwanie męczyć się w rewanżu, przegranym ostatecznie 1:3.

- Wygraliśmy pierwszy mecz 5:0, a potem cierpieliśmy. Ostrzegałem was wtedy, ale posądzaliście mnie o fałszywą skromność - przypomniał trener Barcy.


Więcej o meczu Barcelona - Szachtar >