Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Petycja kibiców do Polsatu: Pokażcie Chelsea - Manchester

W środę 6 kwietnia Polsat zdecydował się pokazać pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów pomiędzy FC Barceloną a Szachtarem Donieck. Część kibiców jest oburzona, bo w tym samym czasie stacja mogłaby transmitować spotkanie pomiędzy Chelsea Londyn a Manchesterem United. - Gdybyśmy wybrali mecz angielski, odezwałoby się nie 20 tys., a 100 tys. oburzonych fanów - ripostuje Marian Kmita, szef sportu w Polsacie. Co myślisz na ten temat? Zagłosuj w naszym sondażu, wypowiedz się w komentarzach.
Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

W każdej kolejce Ligi Mistrzów Polsat może pokazać jedno spotkanie. W pierwszej rundzie ćwierćfinałowej stacja zdecydowała się na mecz Barcelona - Szachtar. Spora grupa piłkarskich kibiców nie może się pogodzić z tym wyborem, gdyż alternatywą było spotkanie Chelsea - Manchester. "Według znakomitej większości ekspertów z Polski oraz Europy mecz ten określany mianem "Bitwy o Anglię" - napisał autor specjalnej petycji zamieszczonej na stronie PETYCJEONLINE.PL.

Jako cel twórca petycji określił zebranie 5000 tysięcy podpisów. Mimo, że mecz zostanie rozegrany za ponad tydzień, liczba podpisów znacznie przekracza ustaloną wartość i ciągle rośnie. W piątek rano było ich już ponad 5680. Akcja miała też ponad trzy tysiące zwolenników na Facebooku.

Zdania podzielone

Z prośbą o wsparcie akcji internauci zwrócili się do dziennikarza Sport.pl Michała Pola. "Panie Michale, a może jakiś post związany z haniebnym zachowaniem Polsatu w sprawie transmitowania meczu Barcelona-Szachtar, zamiast Chelsea-MU i jednocześnie wielkiego poruszenia w polskim internecie" - zasugerował czytelnik o nicku robaldo5. I rozgorzała dyskusja, niemal spychając na drugi plan treść komentowanego wpisu autora bloga.

"Szachtar jest rzadko pokazywany i dobrze, że Polsat pokaże ekipę z Doniecka" - napisał stix. "Na szczęście ten kto to wybierał zna się na futbolu. Nie oszukujmy się, "bitwa o Anglię" to będzie partia szachów, padnie 1 bramka przez 180 min, bądź dwa razy po 0-0. Dla obu trenerów najważniejsza będzie gra na 0 z tyłu..." - wtórował mu seba.91.

A jakie jest wasze zdanie? Zagłosujcie w naszym sondażu, dajcie znać w komentarzach

Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, komentuje dla Sport.pl:

- Barcelona grająca na własnym stadionie, zwłaszcza w takiej dyspozycji, to zawsze gwarancja świetnego meczu i bardzo dobrej oglądalności. Wybierając to spotkanie analizowaliśmy dotychczasowe transmisje, przede wszystkim, które drużyny Ligi Mistrzów ściągają największą widownię. Poza tym dotąd rzadko pokazywaliśmy mecze Barcy, zwłaszcza na jej stadionie [głównie wypadały we wtorki, kiedy Polsat nie ma transmisji - red.].

Gdybyśmy wybrali mecz angielski, a szczerze mówiąc widziałem ostatni hit tej ligi Chelsea - Manchester City, który wcale mnie nie porwał, odezwałoby się nie 20 tys., a 100 tys. oburzonych fanów, tym bardziej że Barcelona ma w Polsce najwięcej kibiców spośród wszystkich zagranicznych klubów.

Pełna treść petycji:

"W związku z wyborem przez telewizję POLSAT transmisji meczu FC Barcelona vs Shakhtar Donetsk uprasza się o zmianę ramówki i transmisję z meczu Chelsea vs Manchester United.

Według znakomitej większości ekspertów z Polski oraz Europy mecz ten określany mianem "Bitwy o Anglię" jest niewątpliwym HITEM tej fazy rozgrywek Ligi Mistrzów, tym bardziej niezrozumiałym jest wybór Polsatu i emitowanie meczu który prawdopodobnie będzie meczem do jednej bramki." Petycję można podpisać TUTAJ.

Więcej o Lidze Mistrzów na Sport.pl ?


Który mecz powinien pokazać Polsat 6 kwietnia?