Polacy za granicą. Szczęsny: nie muszę mieć operacji

Wojciech Szczęsny wysłał Sport.pl sms-a z informacją, że jego palec nie musi być operowany. ?Hura! Wystarczą 4 do 6 tygodni przerwy.? Polak występujący w barwach Arsenalu Londyn doznał kontuzji w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów przeciwko FC Barcelonie.
Wcześniej w rozmowie z "Gazetą" bramkarz mówił: - W czwartek dowiem się, czy będzie potrzebna operacja. Jeśli tak, nie zagram do końca sezonu. Jeśli nie, wrócę na boisko za 4-6 tygodni

Kontuzji, która mogła wykluczyć go z gry do końca sezonu Szczęsny doznał podczas meczu Ligi Mistrzów.W 19. minucie meczu 1/8 finału przeciwko Barcelonie po uderzeniu z rzutu wolnego Daniego Alvesa bramkarz Arsenalu złapał piłkę, ale z murawy podnosił się z bólem. Okazało się, że uszkodził palec. Po chwili zszedł do szatni. Zastąpił go Manuel Almunia, który prezentował się dobrze, ale puścił trzy gole. Arsenal przegrał 1:3 i mimo zwycięstwa w pierwszym meczu 2:1 odpadł. Barcelona czwarty raz z rzędu awansowała do ćwierćfinału.

"Majdan mówi, że coś mu jedzie wiochą? To tak jakby..."