Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Van Gaal: Styl gry Interu mnie nudzi

W środę w 1/8 finału Ligi Mistrzów dojdzie do powtórki z finału tych rozgrywek ubiegłorocznej edycji. Bayern Monachium zagra z obrońcą tytułu Interem Mediolan. Przed spotkaniem trener Bayernu Louis van Gaal skrytykował styl gry Włochów, twierdząc, że koncentrują się wyłącznie na obronie.
- Nie widziałem jeszcze, żeby Inter grał różnorodnie. Wszyscy, którzy widzieli ubiegłoroczny finał Ligi Mistrzów, wiedzą czego się spodziewać. Wystarczy spojrzeć na ich grę raz na jakiś czas, by wiedzieć, że nic się nie zmieniło - powiedział Van Gaal na konferencji prasowej.

- Nawet przeciwko Cagliari w ubiegły weekend nie robili nic, by iść naprzód. Trzymali się ciasno z tyłu i pozwalali atakować tylko formacjom z przodu. Wyraźnie widać, że wielu trenerów i drużyn przybiega do defensywnego stylu gry. Ja oferuję kibicom coś jeszcze i zapewniam im rozrywkę grając ofensywnie. To jest oczywiście znacznie bardziej skomplikowane niż skupianie się na obronie, ale taka jest moja filozofia - kontynuował Holender.

Ten mecz nie jest dla nas rewanżem.Chcemy po prostu wygrać ten mecz, niezależnie od wyniku sprzed roku. Obrońcy tytułu zawsze są faworytami, w tym wypadku Inter, szczególnie mając na uwadze, że grają u siebie - podsumował Van Gaal.

Karim Benzema po bramce strzelonej byłemu klubowi nie świętował ?