Liga Mistrzów. Cenny remis Schalke

Schalke zremisowało na wyjeździe z Valencią 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W rewanżu Niemcom wystarczy bezbramkowy remis, by awansować do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Zobacz brami z wtorkowych meczów LM na Zczuba.tv ?

Schalke objęło prowadzenie w 17. minucie po bramce Roberta Soldado. Po błędzie Metzeldera i rajdzie lewym skrzydłem Mathieu ostro dośrodkował w pole karne, Soldado wyprzedził obrońców, przeciął tor lotu piłki i strzelił tuż przy lewym słupku. Neuer nie miał szans.

Schalke długo się męczyło, nie potrafiło przebić się przez solidną obronę Valencii. Gospodarze nastawili się na grę z kontry i groźnie atakowali po każdej stracie piłki przez zespół Felixa Magatha. Gdyby byli skuteczniejsi, zapewniliby sobie awans już w pierwszym meczu. Jednak kolejne akcje marnowali Soldado, Costa czy Dominguez, a dobrze w bramce spisywał się Manuel Neuer.

W 64. minucie dobrą akcję rozegrało Schalke. Piłkę na dziewiątym metrze dostał Raul, z łatwością minął Navarro i uderzył w długi róg bramki Guaity. Bramkarz Valencii był bez szans. Był to 71. gol Raula w rozgrywkach UEFA i dał mu tym samym samodzielne prowadzenie na liście wszechczasów.

Schalke kończyło mecz w dziesiątkę. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę dostał Lukas Schmitz, ale Valencia nie zdążyła już strzelić drugiej bramki.

Przed rewanżem minimalnie większe szanse na awans ma Schalke. Wicemistrzom Niemiec wystarczy bezbramkowy remis by znaleźć się w ćwierćfinale.

71. goli! Raul strzelcem wszechczasów w rozgrywkach UEFA ?