Liga Mistrzów. Arsenal i Roma uzupełniły skład 1/8 finału

Zgodnie z przewidywaniami, skład 1/8 finału uzupełnili gracze Arsenalu i Romy. W kolejnej, pucharowej fazie Ligi Mistrzów może dojść do hitowych pojedynków.
Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Z pierwszych miejsc do 1/8 finału awansowały zespoły:

Tottenham (grupa A), Schalke 04 (B), Manchester United (C), Barcelona (D), Bayern Monachium (E), Chelsea (F), Real Madryt (G) i Szachtar (H).

Z drugich miejsc do 1/8 finału awansowały:

Inter Mediolan (grupa A), Lyon (B), Valencia (C), FC Kopenhaga (D), Roma (E), Marsylia (F), Milan (G), Arsenal (H).

Będą hity?

Podczas losowania, które zaplanowano na piątek 17. grudnia, zespoły z pierwszych miejsc będą łączone w pary z zespołami z drugich pozycji. Oznacza to że może dojść do hitowych pojedynków, na przykład: Barcelona - Arsenal, Chelsea - Milan, Inter - Manchester United czy Real - Lyon.

Grupa E

CFR Cluj - AS Roma 1:1 (0:1)

Roma objęła prowadzenie po bramce Marco Borriello. Wyrównał w 88. minucie Lacina Traore, ale Roma mimo straty punktów przypieczętowała awans.

Bayern Monachium - FC Basel 3:0 (2:0)

Bayern prowadził do przerwy 2:0 po bramkach Francka Ribery'ego i Anatolija Timoszczuka. Trzecią bramkę, a swoją drugą, strzelił po przerwie Ribery.

Grupa F

Olympique Marsylia - Chelsea Londyn 1:0 (0:0)

Chelsea Londyn straciła pierwsze punkty w tej edycji LM! Jedynego gola w meczu strzelił Brandao.

MKS Żylina - Spartak Moskwa 1:2 (0:0)

Mecz został przerwany krótko po rozpoczęciu, gdyż na boisku pojawiły się race. Po kwadransie spotkanie wznowiono.

Prowadzenie dla Żyliny uzyskał w drugiej połowie Tomas Majtan. Wyrównał Alex, a zwycięstwo gościom dał Ibson.

Grupa G

AC Milan - Ajax Amsterdam 0:2 (0:0)

Milan awans zapewnił sobie już wcześniej, i być może to go zdemobilizowało. Ajax wygrał po golach Demy'ego de Zeeuwa i Toby'ego Alderweirelda.

Real Madryt - AJ Auxerre 4:0 (1:0)

W składzie Realu znalazł się Jerzy Dudek. Polak bronił świetnie, ale w 45 minucie doznał kontuzji i opuścił boisko.

Real pewnie wygrał po hat-tricku Karima Benzemy i golu Cristiano Ronaldo. Tak relacjonowaliśmy na żywo.

Grupa H

Szachtar Donieck - Sporting Braga 2:0 (0:0)

Gole Razvana Rata i Luiza Adriano dają Szachtarowi awans z pierwszej pozycji.

Arsenal Londyn - Partizan Belgrad 3:1 (1:0)

Kanonierzy z Łukasz Fabiańskim w składzie prowadzili po golu Robina Van Persiego z rzutu karnego. Wyrównał w 52 minucie Cleo, jednak odpowiedział mu bramką Theo Walcott. Na 3:1

podwyższył Samir Nasri. Tak relacjonował serwis Z Czuba.

Wszystkie wyniki i tabele Ligi Mistrzów ?