Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Trener Auxerre: Milan jest silniejszy bez Ronaldinho

Szkoleniowiec AJ Auxerre Jean Fernandez przyznał przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Milanem, że wcale nie dziwi go absencja słynnego Brazylijczyka w ostatnich spotkaniach. - Dzisiaj to najlepsza włoska drużyna, silniejsza bez niego, niż z nim - powiedział Francuz.
- Ronaldinho jest dobrze znany we Francji, od kiedy grał w PSG. To świetny gracz. Ale dziś Milan jest silniejszy bez niego - powiedział szkoleniowiec przed wtorkowym spotkaniem.

- Zasługą pana Allegriego (Massimiliano - trener AC Milan - red.) jest znalezienie dobrego systemu gry z trzema defensywnymi pomocnikami (Ambrosini, Flamini i Gatusso - red.). Dzięki temu dzisiaj to najlepsza włoska drużyna - dodał Fernandez.

Milan pewnie prowadzi w Serie A, wyprzedzając drugie Lazio o 3 punkty. W ostatnich meczach włoski szkoleniowiec decydował się na wspólne zestawienie ze sobą trzech defensywnych pomocników i Clarence'a Seedorfa. W ataku wybiegali Ibrahimović i Robinho. Jak pokazują wyniki, system ten, bez wałęsającego się po nocnych klubach Ronaldinho doskonale się sprawdza.

Dużo gorzej w obecnym sezonie spisuje się zespół Ireneusza Jelenia. W Ligue 1 podopieczni Fernandeza zajmują dalekie dziewiąte miejsce. W Lidze Mistrzów w grupie są ostatni.

Liga Mistrzów. Kto dogoni Samuela Eto'o?  ?