Liga Mistrzów. Arsenal z Fabiańskim pokonał Szachtar 5:1

Łukasz Fabiański w 82. minucie wyciągał piłkę z siatki, ale dla Arsenalu nie była to wielka strata, bo wcześniej strzelił Szachtarowi pięć goli. Londyńczycy to najskuteczniejsza drużyna Ligi Mistrzów. Prowadzą w grupie H z kompletem zwycięstw.

Wtorkowe bramki z LM na Z czuba.tv ?

Polski bramkarz nie popełnił błędu przy straconym golu. Rzucił się z impetem, ale piłki, która wpadła do siatki tuż przy słupku, sięgnąć nie mógł. Do siatki trafił Eduardo, który tego lata do Szachtara przeniósł się właśnie z Arsenalu.

Wcześniej jednak trwał festiwal strzelecki gospodarzy. Po pierwszej połowie prowadzili już 2:0. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Samir Nasri, a piłkę do siatki skierował Alex Song. Tuż przed przerwą zrewanżował się Francuzowi i po jego dośrodkowaniu Nasri strzelił gola.

Wszystkie wtorkowe wyniki Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj ?

Szachtar grał na Emirates Stadium przestraszony. Zupełnie nie przypominał drużyny, która wygrała dwa poprzednie mecze. A Arsenal kilkoma podaniami potrafił rozmontować obronę gości. Po kwadransie drugiej połowy Arsenal w dziesięć minut strzelił trzy gole. Najpierw trafił Cesc Fabregas, który wykorzystał rzut karny, Po chwili Jack Wilshere, wymieniając podania z Tomasem Rosickim, wywołał tylko zdziwienie na twarzach ogrywanych Ukraińców. W 69. minucie Marouane Chamakh przyjął piłkę zagraną ponad obroną rywali przez Nasriego i strzelił obok bramkarza Andrieja Piatowa.

W końcówce Arsenal cofnął się, ale jego przewaga nie podlegała dyskusji. Szachtar przez większość meczu miał kłopoty z odzyskaniem piłki i poza sytuacją gdy trafił Eduardo, nie zagroził bramce Fabiańskiego. Londyńczycy strzelili w trzech meczach 14 goli, stracili zaledwie dwa. Są najskuteczniejszą drużyną Ligi Mistrzów.

Tak relacjonowaliśmy mecz Arsenal - Szachtar ?