Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Real przygotowany na przybycie włoskich ultras

Przed wtorkowym spotkaniem Ligi Mistrzów z Milanem władze ?Królewskich? przygotowują się na przyjazd włoskich kibiców. Kamery, najnowsze technologie nadzoru, służby bezpieczeństwa i... specjalna klatka ma zapobiec powtórce wydarzeń z eliminacyjnego meczu do Euro 2012 pomiędzy Włochami i Serbią w Genui.
Jak donosi hiszpańska "Marca" do Madrytu wybiera się 2,5 tysiąca kibiców z Mediolanu. 200 z nich zostało zidentyfikowanych przez stołeczną policję jako fani ultras i właśnie ich zachowanie będzie monitorowane przez funkcjonariuszy od momentu, gdy pojawią się w mieście.

Pracownicy madryckiego klubu wolą dmuchać na zimne. Aby nie dopuścić do powtórki z Genui podjęli już odpowiednie działania. Mimo, że prowodyrami zamieszek we włoskim mieście byli Serbowie, władze Realu wolą być przygotowane. Masa kamer, i wzmożone środki nadzoru mają zapobiec wniesieniu przez kibiców niebezpiecznych przedmiotu za bramy stadiony Santiago Bernabeu.

Ponad to specjalne klatki, mają pomóc w kontrolowaniu kibiców. Dzięki nim łatwiej będzie można zidentyfikować "podejrzanych" osobników i sprawnie usunąć ich ze stadionu.

Obawy Hiszpanów nie są bezzasadne. Po ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów z Ajaksem poza stadionem doszło do zamieszek, które ostatecznie szybko zostały stłumione przez policję.


3. kolejka Ligi Mistrzów - czytaj zapowiedź >