Liga Mistrzów. Trzeci gol Interu strzelony ze spalonego

W pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów Inter Mediolan pokonał Barcelonę 3:1. Ostatnia bramka dla gospodarzy, którą w 61. minucie strzelił Diego Milito, padła ze spalonego.

Zobacz trzecią bramkę dla Interu na Zczuba.tv

Akcja z 61. minuty wyglądała następująco - Samuel Eto'o wrzucił piłkę w pole karne, wprost na głowę Wesley'a Sneijdera. Holender strzelał z lewej strony bramki Barcelony, ale piłkę uderzył nieczysto. Futbolówka odbiła się od ziemi i zmierzała za linię końcową, ale dopadł do niej Milito, który trafił głową do siatki. Argentyńczyk w momencie strzału Sneijdera był już jednak tuż przed bramkarzem, dwaj obrońcy Barcelony pozostali z tyłu.

Piłkarze gości zasygnalizowali spalonego podniesionymi rękami, Milito przez moment obejrzał się na sędziego liniowego, ale ten nie podniósł chorągiewki. Arbiter główny zaliczył bramkę.

Barcelona jest w niełatwej sytuacji - aby awansować do finału musi wygrać u siebie 2:0 lub różnicą trzech bramek. Rewanż odbędzie się w środę 28 kwietnia.