Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów: Kontrowersyjna decyzja Howarda Webba

- Być może sędzia Howard Webb był w młodości kibicem Bordeaux. Doświadczyliśmy niesprawiedliwości - grzmią piłkarze Olympiakosu Pireus, który w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrał z Bordeaux 0:1. W ostatniej minucie Grecy zdołali wyrównać, ale kontrowersyjną decyzję podjął sędzia, który nie uznał bramki.
Angielski sędzia Howard Webb stał się głównym tematem rozmów po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów Olympiakos - Bordeaux (0:1). Arbiter nie uznał bramki zdobytej w 90. minucie przez zawodnika greckiej drużyny Enzo Marescę.

Grecy debatują nad sytuacją z końcówki spotkania. Webb nie uznał bramki, ponieważ, jego zdaniem, bramkarz Bordeaux Cedric Carraso był faulowany przez angielskiego napastnika Matta Derbyshire'a. Powtórki telewizyjne sugerują, że faulu mogło jednak nie być

- Ciężko mi było ocenić tę sytuację z boiska, ale wydaje mi się, że sędzia popełnił błąd i nie uznał przepisowo zdobytej bramki - powiedział Marcesca.

Również Lomana Lua Lua, były zawodnik Portsmouth, grający teraz w Olympiakosie nie miał wątpliwości.

- Nie było faulu, Webb powinien zaliczyć bramkę - powiedział napastnik.

Niezadowolenie jeszcze mocniej wyraził Vasillis Torosidis, obrońca greckiego zespołu.

- Myślę, że sędzia był mocno zdezorientowany. Myślał, że gramy przeciwko Anglikom, a przecież Bordeaux jest francuskie. Możliwe, że jako dziecko był fanem Bordeaux. Doświadczyliśmy niesprawiedliwości! - powiedział Torosidis

Polscy kibice świetnie znają Howarda Webba, który zapadł im w pamięć przy okazji Euro 2008, kiedy w ostatnich sekundach meczu Polska - Austria podyktował karnego w kontrowersyjnej sytuacji. Również w lidze angielskiej Webb znany jest ze swoich śmiałych decyzji, z którymi wielu się nie zgadza.