Angielska prasa: Beckham jak Rocky, Rooney skarbem narodowym

Manchester United pokonał po trudnym meczu AC Milan 3:2 i jest bliski awansu do ćwierćfinału. Angielska prasa zastanawia się nad przyszłością Davida Beckhama, porównując go do filmowego Rocky'ego, i cieszy ze "skarbu narodowego" jakim jest Wayne Rooney.

"The Guardian" opisał pierwszą połowę jako "katalog błędów Manchesteru". Wszystko odmieniło się jednak za sprawą Wayne'a Rooneya, którego trener Ferguson zaliczył po spotkaniu do światowej elity, razem z Messim, Kaką i Ronaldo.

W podobnym tonie wyraża się "The Times". - Były czasy, kiedy Sir Aleks Ferguson mógł się irytować, gdy obsypywano Wayne'a Rooneya pochlebstwami w rodzaju tego, że stał się w miejsce Davida Beckhama skarbem narodowym. Ale nie tego ranka. Nie noc po tym, jak Rooney poprowadził Manchester w walce na San Siro - czytamy.

Za to dziennik "The Daily Telegraph" praktycznie cały artykuł poświęcił Davidowi Beckhamowi, który w kwiecie wieku grał w Manchesterze, a teraz biega po boisku w koszulce Milanu. We wtorek doszło do jego konfrontacji z dawnymi kolegami.

Gazeta twierdzi, że geniusz piłkarza porażał rywali tylko na samym początku wtorkowego meczu.

Podczas rozgrzewki puszczono piosenkę "Eye of the Tiger" ze słynnego filmu bokserskiego "Rocky". - Ta piosenka mogłaby być równie dobrze napisana dla Beckhama, bo on tak, jak główny bohater filmu nie wie jeszcze, czy jego czas już się skończył - czytamy w dzienniku.

- Czy Beckham jest ciągle w stanie ranić swoich przeciwników jak filmowy bokser grany przez Sylvestera Stallone'a? - zastanawia się gazeta.

Manchester jest bliski awansu do ćwierćfinału, ale długo miał wielkie kłopoty nie tylko z rozegraniem akcji, ale nawet skleceniem akcji złożonej z kilku podań. Ostatecznie Anglicy wygrali na boisku rywali 3:2.

Real 90 minut od odpadnięcia z Ligi Mistrzów, MU pewny awansu Konkurs! Do wygrania bilety na finałowy mecz Ligi Mistrzów >

Manchester United - wygrał z Beckhamem ?