Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zamach na autobus Borussii Dortmund. List na miejscu ataku: sportowcy na czarnej liście śmierci póki Niemcy będą robić naloty na Państwo Islamskie

List znaleziony na miejscu wybuchów w Dortmundzie odwołuje się do Allaha i niemieckich nalotów na Państwo Islamskie. Policja sprawdza, czy zamachowcy nie próbują naprowadzić jej na fałszywy trop.
We wtorek o 19.16 zamachowcy odpalili trzy ładunki wybuchowe na trasie autobusu Borussii Dortmund, jadącego z hotelu na stadion na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z Monaco. Dzięki m.in. temu, że autobus miał specjalnie wzmacniane szyby, obrażeniom uległ tylko jeden piłkarz, hiszpański obrońca Marc Bartra, który ma złamany nadgarstek i jest poraniony odłamkami szyby.

Policja znalazła w miejscu ataku na autobus list, a "Suddeutsche Zeitung" oraz stacje WDR i NDR dotarły do informacji, że spisana na jednej stronie odezwa zaczyna się od słów "W imię Allaha miłosiernego, litościwego" i nawiązuje do grudniowego ataku terrorystycznego na jarmark w Berlinie (zginął wówczas m.in. polski kierowca ciężarówki, którą uprowadził zamachowiec) oraz zarzuca Niemcom, że ich myśliwce Tornado mordują muzułmanów na terenie tzw. Państwa Islamskiego. Niemcy wysłali swoich żołnierzy do walki z Państwem Islamskim po zamachach w Paryżu w listopadzie 2015. Jeden z ataków został przeprowadzony na stadion Saint Denis podczas meczu towarzyskiego Francja - Niemcy.

Autorzy listu pozostawionego na miejscu wybuchów w Dortmundzie piszą, że sportowcy i celebryci Niemiec "i innych krzyżowców" będą na "czarnej liście śmierci" póki Niemcy nie zrezygnują z nalotów i nie zostanie zamknięta amerykańska baza lotnicza w Ramstein. List nie jest podpisany, oddano go do analizy by ustalić, czy nie jest fałszywym tropem.

Wstrząsająca relacja piłkarza Borussii

- Po wybuchu wszyscy skuliliśmy się w autobusie, kto mógł, ten położył się na podłodze - powiedział w rozmowie ze szwajcarskim "Blickiem" Roman Buerki, bramkarz Borussii Dortmund. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Jakub Błaszczykowski skomentował wydarzenia w Dortmundzie

- Jestem wstrząśnięty - tak szokujące wydarzenia z wtorkowego wieczoru w Dortmundzie skomentował Jakub Błaszczykowski. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Łukasz Piszczek wysłał wiadomość do rodziny

Reprezentant Polski tuż po wybuchu wysłał wiadomość do swojej rodziny. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Mecz odwołany! Kiedy zagrają?

Wtorkowe spotkanie Borussii Dortmund z Monaco zostało odwołane. UEFA podjęła decyzję o nowym terminie spotkania. CZYTAJ WIĘCEJ >>

O to chodzi w piłce nożnej! Piękna akcja kibiców Borussii Dortmund [ZDJĘCIA]
Więcej o:
Komentarze (98)
Zamach na autobus Borussii Dortmund. List na miejscu ataku: sportowcy na czarnej liście śmierci póki Niemcy będą robić naloty na Państwo Islamskie
Zaloguj się
 • birdy-niam-niam

  Oceniono 10 razy 8

  chciałem zwrócić uwagę na kuriozalny komentarz (choć precyzyjniej byłoby określić to mianem "bełkot", lub "dukanie") pana dziennikarzyny wołowskiego dariusza.
  panie pismak - otóż to NIE JEST normalne, ze takie imprezy jak mecze ligi mistrzów (podobnie jak spacery po przedświątecznym jarmarku, koncerty, imprezy sylwestrowe w plenerze itd. itp.) przyciągają - i jak pan śmie twierdzić - będą przyciągały terrorystów wszelkiej maści.
  powtórzę, żeby pan dobrze zrozumiał - to NIE JEST NORMALNE ani NATURALNE.
  jeśli zaś nadal twierdzi pan, że to jest normalne i należy się do tego przyzwyczaić, to proponuje panu przyzwyczaić się do zamachów na redakcje gazet i innych mediów, z których linią polityczno-programową, bandyci/terroryści się nie zgadzają.
  może ten przykład panu pomoże zrozumieć, że TO NIE JEST NORMALNE.
  i nie będzie.
  a wie pan co jest normalne?
  to, że państwa dbają przede wszystkim o swoich obywateli. w pierwszej kolejności o ich bezpieczeństwo, a dalej - w kolejności dowolnej, zależnej od poglądów wymieniającego - dobrostan, majętność, zdrowie, wykształcenie, wygodę, itd....
  swoich obywateli, panie wołowski... rozumie pan?
  i żadne unijne zaklęcia tego nie zmienią - tak myśli większość osób. tylko niech pan popyta poza redakcją, a nie swoich kolegów i koleżanki z redakcji i zaprzyjaźnionych z wami "lewicowych wrażliwców" z różnych inicjatyw "refugees welcome".

 • sunim

  Oceniono 10 razy 4

  Przestrzegam przed wyciąganiem przedwczesnych wniosków i niesprawiedliwym oskarżaniem bogu ducha winnych muzułmanów. Powiązanie tych wydarzeń z wpuszczeniem miliona wyznawców allaha do Niemiec jest także nieuzasadnione w żaden sposób. Sprawę trzeba rozwiązać zapalając świeczki, malując kredkami rysunki i przytulając napotkanego islamistę.

 • Sławomir Woźniak

  Oceniono 3 razy 3

  swoim zamachem islamiści sprowokowali kibiców - to się źle skończy, wiemy jak potrafią reagować ci najbardziej radykalni. Jak władza nie mogła sobie poradzić z Arabami tak poradzą sobie kibice...

 • krzysio333

  Oceniono 2 razy 2

  Wolno obrażać chrześcijanina ale nie muzułmanina i jego Allacha miłosiernego.

 • nino.rota

  Oceniono 2 razy 2

  .Stop islamskiemu terroryzmowi, stop terrorowi lewackiej poprawnosci politycznej, stop bezmyslnej idei multi kulti!

 • abdulwisimilacha

  Oceniono 4 razy 2

  co się dziwić? przecież to żadne zdziwienie, wzięli do siebie bydło to teraz mają.
  Niech dziękują cioci merkel. Prezent, kolejny, na własne życzenie.
  POLSKA BEZ ISLAMU!

 • prawdaprawdaprawda

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz w przypadku jakiegokolwiek zamachu będzie nowa narracja: jeśli jakikolwiek muzułmanin przyzna się do zamachu - prawdopodobnie fałszywy trop, odwrócenie uwagi, jeśli się nie przyzna - nikt sie nie przyznał, nie można nikogo oskarżać!

 • dreyer

  Oceniono 6 razy 2

  No i jak się teraz czujecie, Wy którzy bezpodstawnie oskarżaliście pokojowych wyznawców Allaha ? Prawda wyszła na jaw, za zamachem stoją bezwzględni polscy imigranci.

 • kasan-der

  Oceniono 6 razy 2

  Ale się boją, ale sie boją. Muszą się chować i kulić przy ziemi we własnym kraju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX