Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Dariusz Mioduski: Nie mamy szans z wielkimi klubami

- Musi dojść do poważnego zastanowienia się nad tym, co futbol oznacza i w jakim kierunku zmierza - powiedział Dariusz Mioduski, współwłaściciel Legii Warszawa na konferencji Globe Soccer w Dubaju.
Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


- Dziś w Dubaju piłkarskie rozmowy na szczycie. A wieczorem ogłoszenie zwycięzców Globe Soccer Awards. Legia Warszawa w doborowym towarzystwie - pisał na swoim Twitterze Mioduski. Legia została nominowana w kategorii "drużyna roku" obok m.in. Molde i Leicester City. Zwycięzcą ostatecznie był Real Madryt.

- Dariusz Mioduski z Legii Warszawa przewiduje wzrost lig międzynarodowych, mówi również, że nierówności w europejskim futbolu "zabijają marzenia" - napisał we wtorkowe popołudnie dziennikarz AP, Rob Harris. Jeden z udziałowców mistrza Polski był członkiem warsztatów dotyczących przyszłości futbolu. W panelu był również Umberto Gandini, dyrektor zarządzający AS Roma.

Szkocki "The Sun" cytuje szerzej Mioduskiego, który mówi, że przyszłością piłki nożnej w Europie jest stworzenie rozgrywek międzynarodowych dla klubów spoza pięciu czołowych lig. - Widzę, że w tym kierunku zmierzamy, by najlepsze kluby z mniejszych lig miały swoje rozgrywki elitarne. Mam nadzieję, że Legia będzie ich częścią - tłumaczył Mioduski.

- Musi być jakiś mechanizm umożliwiający grę z elitą, tak by drzwi nigdy nie były zamknięte. Kluby się poprawiają, są lepiej zarządzane, więc musi być dla nich szansa. To kluczowe. Wyczuwam, że UEFA jest ze względów biznesowych bardziej otwarta na takie rozwiązanie, ponieważ bez zmian zostaniemy z tyłu - dodał.

- Ciężko jest nam rywalizować z pieniędzmi jakie dostają z praw telewizyjnych kluby z Premier League. Drużyny z kontynentu są pod olbrzymią presją konkurencji, chcą zarabiać tyle samo, co w Anglii, a reszta, czyli 95 proc. europejskiego futbolu, próbuje się utrzymać w biznesie - mówił Mioduski.

- Musi dojść do poważnego zastanowienia się nad tym, co futbol oznacza i w jakim kierunku zmierza. Na razie wszystko wskazuje na to, że największe kluby dostają sporą część tortu, a reszta po prostu stara się przetrwać - dodał.

Głos Mioduskiego to kolejny sygnał ze strony polskiego futbolu, że jest chęć reprezentowania średnich i mniejszych lig. W październiku członkiem zarządu europejskiego stowarzyszenia lig profesjonalnych (EPFL) został wybrany prezes Ekstraklasy S.A., Dariusz Marzec. Z kolei Mioduski zasiada w zarządzie ECA - stowarzyszenia klubów. W wywiadzie dla Sport.pl Marzec tłumaczył, dlaczego tak istotne są te stanowiska dla polskich klubów oraz jak wygląda współpraca z Mioduskim.

- Obaj jesteśmy zdania, że EPFL, ECA i UEFA powinny być prowadzone wspólnie, połączone w logiczną całość. Natomiast w samym stowarzyszeniu klubów ECA istnieją rozbieżne interesy, w zarządzie dominują przedstawiciele największych klubów i ciężko jest przegłosować zmiany, które poszłyby w kierunku szerszej dystrybucji środków, dopuszczenia większej liczby zespołów, a przez to większej rywalizacji. W EPFL jest o to łatwiej, bo nasz interes jest wspólny. - tłumaczył Marzec.

Więcej o:
Komentarze (38)
Liga Mistrzów. Dariusz Mioduski: Nie mamy szans z wielkimi klubami
Zaloguj się
 • kolos100

  Oceniono 4 razy 4

  Od dawna zamiast futbolu mamy transferball, czyli grę w pieniądze. Przestałem to oglądać. Futbol to był w latach 80-tych.

 • krisjaw1234

  Oceniono 3 razy 3

  Dzisiejsza piłka osiągnęła skaj absurdu. Najbogatsze kluby mają po trzech dublerów na każdej pozycji, każdy poziomem przewyższający podstawowego gracza ze średnich zespołów reszty Europy. Gdzie te czasy jak wygrywała Crvena Zvezda Belgrad, Ajax, czy kluby z Czech, Związku Radzieckiego, Szkocji. Zaczyna być nudno. Dwa kluby z Hiszpanii, dwa z Niemiec, Anglii i może jakiś włoski i tak od wielu lat. Dla nich to super ale czy o to chodzi żeby garstka najbogatszych zmonopolizowała patent na sukces.

 • krisjaw1234

  Oceniono 2 razy 2

  Powinno się znowu ograniczyć w drużynie ilość obcokrajowców. To po pierwsze rozwiązałoby problem monopolu na wygrywanie przez kilka klubów a po drugie mielibyśmy prawdziwą ligę mistrzów krajowych z zawodnikami danego kraju co dodatkowo podnosiłoby zainteresowanie i motywację do dopingowania.

 • promemo

  Oceniono 2 razy 2

  Ha, ha ,ha ... tu wcale nie chodzi o to w jakim kierunku zmierza football - tylko o to, jak tenże football wydoić z jak największych pieniędzy w sytuacji, gdy drużyna jest miernej jakości.
  Kiedyś była to gra w piłkę o punkty i sławę sportową; teraz jest to gra o pieniądze przy użyciu piłki.

 • maxfan

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba zwiększyć prestiż i kasę za grę w Lidze Europy a nie wymyślać nowe oddzielne rozgrywki dla średniaków europejskich.
  UEFA jest po to żeby jednoczyc Europę a nie dzielić. Jeśli będzie dobra kasa w Lidze Europy to nawet Angielskie kluby będą tam grały na 100%.

 • stronzo_bestiale

  Oceniono 6 razy 2

  Tworzenie bida rozgrywek dla słabych lig to całkowite pogrzebanie futbolu jako sportu i faktyczne jego zniszczenie. Piękno piłki polega właśnie na tym, że słaby w sprzyjających okolicznościach może sie postawić mocnemu. Bardziej niż w wielu innych sportach drużynowych.
  Absurdalny wpływ kasy spowodował, że ten fundament piłki w wydaniu klubowym zaczał się chwiać. Nie jest wyjściem cementowanie złych rozwiązań, lecz dążenie do równiejszego podziału tortu. Oby sport zwyciężył ostatecznie.

 • rom.a

  Oceniono 1 raz 1

  ja bym proponowała mioduskiemu, żeby zajął sie sprawami klubu a nie narzekał, że legia nie ma z kimś szans. w tym wypadku bardziej podoba mi się postawa lesnodorskiego, ktory zawsze patrzy z optymizmem na mozliwosci legii

 • szczepix_1

  Oceniono 5 razy 1

  liga klubuf milicyjno wojskowych powstanie?

 • Janusz Kaftan

  Oceniono 5 razy 1

  i zatrudnijcie w tych "elitarnych" rozgrywkach "sędziego" Marciniaka.
  Umięśnionego, chlubę polskiej myśli i szkoły sędziowania.
  Niech da popis swoich umiejętności i obiektywizmu jak w meczu Arka-Jagiellonia.
  Sukces murowany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX