Liga Mistrzów. Emmanuel Petit: Oglądanie gry Krychowiaka bolało

Były reprezentant Francji Emmanuel Petit ostro skrytykował Grzegorza Krychowiaka po jego ostatnim występie w meczu Paris Saint-Germain z Arsenalem (2-2).

Reprezentant Polski słabo zaprezentował się w Londynie. Tuż przed przerwą przy stanie 1-0 sprokurował rzut karny, po którym Arsenal wyrównał. - To jedyny piłkarz, u którego nie umiem doszukać się pozytywów - napisał Maxime Dupuis, dziennikarz Eurosportu (więcej ocen tutaj).

Podobną opinię wyraził Petit - mistrz świata z 1998 roku oraz Europy z 2000 roku, były zawodnik AS Monaco, Arsenalu, FC Barcelony i Chelsea. - Oglądanie gry Krychowiaka bolało. Wystawienie go w tym meczu było kuriozalną decyzją. Ile on wcześniej grał? Cztery mecze? Nie jest w najlepszej dyspozycji. A to był mecz o pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów, w najważniejszych rozgrywkach dla klubu.

- Było widać, że nie ma pewności siebie, że tracił piłkę, która go parzyła. Często był odizolowany od partnerów. A przecież powinien być centralną postacią, wokół której toczy się gra - stwierdził Petit.

PSG zajmuje pierwsze miejsce w grupie A Ligi Mistrzów z 11 pkt. Tyle samo punktów ma Arsenal, ale Paryżanie są lepsi dzięki bilansowi bezpośrednich spotkań. W ostatniej kolejce PSG zagra z Łudogorcem Razgrad u siebie, natomiast Arsenal na wyjeździe z FC Basel. W lidze PSG jest trzecie z 29 pkt - taki sam dorobek ma drugie AS Monaco, a prowadzące Nice ma o trzy punkty więcej. Udział Krychowiaka w grze PSG jest jednak niewielki; w lidze zagrał 315 minut w czterech meczach, a w LM 208 minut we wszystkich pięciu spotkaniach.

Najlepsi strzelcy w ligach europejskich. Łukasz Teodorczyk w czołówce! Nie zgadniesz od kogo jest lepszy