Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Sporting - Real. Asystent sędziego w politycznych tarapatach

Członek szkockiego parlamentu Douglas Ross spotkał się z krytyką za wzięcie udziału w meczu Ligi Mistrzów Sporting - Real Madryt. Zamiast wypełniać obowiązki w kraju, Szkot pełnił rolę asystenta sędziego w Lizbonie
Ross nie zjawił się na zebraniu komisji parlamentarnej w kraju. Zamiast tego, pełnił obowiązki sędziego w LM. Jeden z przeciwników politycznych Rossa domaga się jego rezygnacji z funkcji rzecznika prasowego ministerstwa sprawiedliwości. Członek Szkockiej Partii Konserwatywnej, który pełni także funkcję radnego, już w przeszłości opuszczał różne wydarzenia polityczne na rzecz meczów, które sędziował.

Według deklaracji finansowej Rossa, na sędziowaniu meczów w Szkocji i w Europie Szkot zarabia 35-40 tys funtów rocznie. Zdaniem Bena Macphersona ze Szkockiej Partii Narodowej, tym razem miarka się przebrała.

- Arogancja i jawny brak szacunku pana Torysa "trzy fuchy" Douglasa Rossa jest wstrząsająca - powiedział BBC Macpherson. - Ostatnim razem, gdy gwizdał sobie na swoim sędziowskim pikniczku, Torysi twierdzili, że to jednorazowy incydent. Ale oto wydarza się ponownie, i tym razem powinien dostać bezpośrednią czerwoną kartkę.

- Ewidentnie, ceni sobie swoją weekendową, wartą 40 tysięcy funtów pracę i opłacone wyjazdy do Lizbony i innych europejskich miast wyżej, niż obowiązki członka szkockiego parlamentu i lokalnego radnego, demonstrując całkowitą pogardę dla wyborców - ciągnie Macpherson.

- Jeśli Douglas Ross nie jest w stanie zjawić się, by wykonać swoją pracę, czas na relegację - kontynuuje futbolowe porównania jego przeciwnik. - Powinien zrezygnować z sędziowania albo z komitetu ministerstwa sprawiedliwości Holyrooda w trybie natychmiastowym, a Ruth Davidson [liderka partii] powinna wyrzucić go ze swojego pierwszego składu.

Konserwatyści stanęli jednak murem za swoim kolegą. Wydaje się, że ze strony własnej partii sędziemu Rossowi nic nie grozi.Nie macie litości dla Krychowiaka! A Lewandowski ma tajny plan... [MEMY]
Więcej o: