Besiktas - Benfica. Zjawiskowa asysta Ricardo Quaresmy! Wielki powrót Besiktasu [WIDEO]

Jeszcze nieco ponad 30 minut przed końcowym gwizdkiem Besiktas przegrywał z Benfiką 0:3 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Ostatecznie zespół ze Stambułu zdołał zremisować, a gol na wagę jednego punktu poprzedziła wyjątkowej urody asysta Ricardo Quaresmy.

Besiktas udaną pogoń za Portugalczykami zakończył w 89. minucie. Wtedy trzecią bramkę dla mistrzów Turcji zdobył Vincent Aboubakar. To jednak nie sam gol, a asysta Quaresmy przykuła uwagę obserwatorów. Portugalczyk do reprezentanta Kamerunu podał tzw. krzyżakiem.

Quaresma był zresztą tego dnia najlepszym piłkarzem Besikatsu. To on strzelił gola kontaktowego z rzutu karnego, a kilka minut później okazał się kluczowy przy trafieniu na 3:3.

Remis wywalczony z Benfiką sprawia, że Turcy zachowali realne szanse na awans do fazy pucharowej. Jeśli podopieczni Senola Gunesa pokonają w ostatniej kolejce na wyjeździe Dynamo Kiijów, zagrają w 1/8 finału.