Liga Mistrzów. Borussia - Legia 8:4. Mecz pełen rekordów!

Legia Warszawa
2
2
4
Bramki: Kagawa (17., 18., 90.), Sahin (20.), Dembele (29.), Reus (32., 52.), Passlack (81.) Kartki: Ginter - żółta Skład: Weidenfeller - Rode, Bartra (62. Durm), Ginter, Passlack - Sahin (70. Aubameyang) - Pulisić, Kagawa, Castro, Dembele (72. Schuerrle) - Reus
Bramki: Prijović (10., 24.), Kucharczyk (57.), Nikolić (83.) Kartki: Odjidja-Ofoe, Pazdan - żółta Skład: Cierzniak - Bereszyński, Czerwiński, Pazdan, Rzeźniczak - Kopczyński, Guilherme (55. Jodłowiec) - Kucharczyk, Radović, Odjidja-Ofoe (75. Nikolić) - Prijović (69. Wieteska)
Co to był za mecz?! Po I połowie meczu Borussii z Legią na tablicy świetlnej widniał wynik 5:2. Po przerwie goli również nie zabrakło. W Dortmundzie padło kilka rekordów Ligi Mistrzów.
Piłkarze Borussii Dortmund i Legii Warszawa pobili kilka rekordów w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów. Po raz pierwszy w historii rozgrywek w ciągu pierwszych 45 minut padło więcej niż sześć goli.

Obie bramki dla Legii zdobył Szwajcar Aleksandar Prijovic (w 10. i 24. minucie), natomiast Borussia odpowiedziała trafieniami Japończyka Shinjiego Kagawy (17. i 18.), Turka Nuriego Sahina (20.), Francuza Ousmane'a Dembele (29.) oraz Marco Reusa (32.).

Kolejny rekord to 7 strzelonych w 32 minuty.

Mecz Borussia - Legia to również pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów w którym padło 5 goli w pierwszych 25 minutach. To jednak nie wszystko. Borussia i Legia wyśrubowały rekord największej liczby goli w jednym spotkaniu Ligi Mistrzów.