Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Messi lepszy od Ronaldo? Ta statystyka z Ligi Mistrzów mówi wiele

Cristiano Ronaldo nie ma najlepszego początku sezonu. Jego statystyki z Ligi Mistrzów nie porywają zwłaszcza, gdy się je porówna do jego wielkiego rywala - Lionela Messiego.
W La Liga Ronaldo w siedmiu meczach w tym sezonie do bramki trafiał pięciokrotnie, w Lidze Mistrzów w czterech spotkaniach miał dwie bramki. Jak na Portugalczyka są to statystyki dość przeciętne. Messi w ośmiu ligowych meczach zdobył bramek. Siedem goli w trzech meczach to jego dorobek z Ligi Mistrzów, dołożył jeszcze trafienie w Pucharze Króla (zagrał w dwóch meczach).

Messi lepiej wypada nie tylko w porównaniu ilości zdobytych bramek, ale przede wszystkim w statystyce, która świetnie oddaje skuteczność. 58,3 procent strzałów Argentyńczyka w Lidze Mistrzów kończy się bramką (12 prób, siedem goli). Ronaldo? W LM strzelał 28 razy, zdobył tylko dwie bramki, czyli ma 7,1 proc. skuteczności.

Ronaldo najwyraźniej wciąż nie doszedł do siebie po kontuzji, której doznał w finale Euro 2016, a i wiek zaczyna odgrywać dużą rolę. Za trzy miesiące skończy 32 lata. Messi jest młodszy o dwa lata.

Ronaldo wrzucił zdjęcie swojego Lamborghini. I pojawiły się [MEMY]
Kto jest lepszy?