Liga Mistrzów. Barcelona rozbiła Manchester City. Geniusz Messiego

Barcelona wygrała z Manchesterem City 4:0 (1:0) w meczu grupy C Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania na Camp Nou był Lionel Messi. Argentyńczyk strzelił trzy gole, a do tego wywalczył rzut karny. Pep Guardiola nie będzie dobrze wspominał powrotu na Camp Nou.

Po kontuzji Leo Messiego nie ma śladu. Argentyńczyk w środowym hicie Ligi Mistrzów zachwycił. Nie tylko strzelił trzy gole, ale też wywalczył rzut karny. Tego na gola nie potrafił zamienić Neymar, ale już chwilę później cieszył się z czwartej bramki dla Barcelony.

Mecz Manchesterowi City zawalił Claudio Bravo. Doświadczony bramkarz, który w poprzednim sezonie był piłkarzem Barcelony, pokazał, że jego gra nogami wcale nie jest taka dobra. Reprezentant Chile podał piłkę prosto pod nogi Luisa Suareza, a później ratował się zagraniem piłki ręką poza polem karnym. Czerwona kartka była oczywista, a Manchester City kompletnie nie potrafił przeciwstawić się gospodarzom w osłabieniu.

Początek meczu nie był jednak dla Barcelony łatwy. Już w 10. minucie z kontuzją z boiska zszedł Jordi Alba, a pół godziny pół godziny później jego los podzielił Gerard Pique.

Grali Polacy

W środę poza Robertem Lewandowskim na boiskach Champions League zaprezentowali się również Piotr Zieliński i Grzegorz Krychowiak. Pomocnik Napoli rozpoczął spotkanie z Besiktasem Stambuł (2:3) w podstawowej jedenastce Napoli. Grzegorz Krychowiak (PSG), wszedł na boisko na ostatnie minuty w meczu z FC Basel.

PSG - Basel 3:0

Cristiano Ronaldo zareagował na gole Messiego i Lewandowskiego, a Guardiola wykonał ważny telefon [MEMY]