Liga Mistrzów. Znamy wszystkich uczestników. Ajax rozbity

Wielkie emocje towarzyszyły ostatnim meczom czwartej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Do największej niespodzianki doszło w Rostowie, gdzie Ajax został rozgromiony aż 4:1.

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów odbędzie się w czwartek o 18. Relacja na żywo w Sport.pl

Pierwszy mecz był wyrównany i zakończył się remisem 1:1. W drugim dłużej przy piłce utrzymywał się Ajax, ale więcej z gry mieli gospodarze. W 34. minucie Azmoun dał im prowadzenie. Przy takim wyniku zawodnicy zeszli na przerwę. Zaledwie 7 minut po wznowieniu gry było już 2:0. Gola głową zdobył Erokhin. Ajax czując wymykającą się szansę na awans do Ligi Mistrzów ruszył do przodu, przez co naraził się na groźne kontry. Te piłkarze Rostowa wykorzystali bezbłędnie. Najpierw bramkę strzelił Noboa, a chwilę później Poloz. Holendrzy w końcówce zdołali strzelić tylko gola honorowego z rzutu karnego.

Zgodnie z planem do fazy grupowej Ligi Mistrzów awansowali faworyci. Manchester City po rozbiciu Steauy w Bukareszcie 5:0, w rezerwowym składzie wygrał rewanż 1:0 po golu Fabiana Delpha. Z kolei Borussia Monchengladbach rozbiła Young Boys aż 6:1. Po trzy gole zdobyli Hazard i Raffael. W pierwszym spotkaniu Niemcy wygrali 3:1.

Do emocjonującego starcia doszło na Cyprze, gdzie tamtejszy APOEL do 86. minuty miał wynik dający awans (1:0). Wtedy doskonałym przeglądem pola popisał się Santander, który zauważył źle ustawionego bramkarza i strzałem z ostrego kąta doprowadził do zwycięskiego dla Kopenhagi remisu.

Ostatnim zespołem, który zapewnił sobie awans do Ligi Mistrzów zostało Dinamo Zagrzeb. Zespół z Chorwacji tuż przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził do remisu (1:1) dającego dogrywkę, a w niej przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Salzburg po raz kolejny musi odłożyć marzenia o udziale w najbardziej elitarnych rozgrywkach przynajmniej do przyszłego sezonu.