Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Turniej Neymar Jr's Five w weekend w Warszawie. Piłkarska fiesta trwa

Międzynarodowy turniej piłkarskich piątek Neymar Jr's Five rozgrywany jest w ponad 40 państwach na całym świecie. W weekend zawita do Warszawy.
Małe bramki, gra 5 na 5, bez bramkarzy, każdy strzelony gol eliminuje jednego przeciwnika z drużyny przeciwnej. To skrócony opis nietypowego, ale łatwego do zapamiętania formatu rozgrywek, który od 1 kwietnia rozgrywa się w 10 miastach w Polsce, na lokalnych orlikach.

W najbliższy weekend w rundzie kwalifikacyjnej zmierzą się młodzi piłkarze w Olsztynie, Białymstoku i Warszawie. Dwa najlepsze zespoły z każdego miasta zagrają w finale ogólnopolskim w Krakowie. Zwycięzca krajowy wyjedzie w lipcu do Brazylii zagrać w międzynarodowym finale. Zapisy przyjmowane są na stronie turnieju: www.www.neymarjrsfive.com.

Turniej Neymar Jr's Five rozkręcił się w Polsce na dobre. W miniony weekend do sprawdzianu z piłkarskich umiejętności przystąpili młodzi sportowcy ze Szczecina, Poznania i Bydgoszczy. Dołączyli tym samym do graczy z Opola, Kielc i Łodzi, którzy już zapewnili sobie miejsce w krajowym finale. Wciąż osiem ekip ma szansę dołączyć do grona finalistów i podjąć wyzywanie, którego stawką jest wyjazd na mistrzostwa świata Neymar Jr's Five w Brazylii.

Uczestników, jak magnes przyciągnęła informacja o możliwości spotkania z idolem, ale i kompletnie nowy format zawodów. Zasada - tracisz bramkę, tracisz zawodnika - wróżyła dynamiczną grę i profesjonalnie przygotowaną zabawę. Teraz przyszedł czas, by swój talent i wolę walki pokazali fani piłki w Olsztynie (15 kwietnia), Białymstoku (16 kwietnia) i Warszawie (17 kwietnia). Do zawodów mogą przystąpić wszyscy chętni w wieku 16 - 25 lat.

- W dzieciństwie spędzałem mnóstwo czasu na grze w piłkę z kumplami. Graliśmy na podwórku, na ulicach, nie potrzebowaliśmy wielu zasad. Dlatego ten turniej jest tak bardzo bliski mojemu sercu, moim początkom. Jestem ciekawy, jak będą sobie radzić uczestnicy z całego świata - powiedział Neymar.

W każdym z przystanków kwalifikacyjnych mogą wziąć udział maksymalnie 32 drużyny, liczące od pięciu do siedmiu graczy (wliczając zawodników rezerwowych). Do polskiego finału, który odbędzie się 23 kwietnia w Krakowie, zakwalifikują się dwa najlepsze teamy z każdego z miasta. Na uczestników czekają też nagrody rzeczowe. Udział w turnieju jest bezpłatny, a zapisy przyjmowane są poprzez stronę www.www.neymarjrsfive.com lub w Biurze Zawodów.

Więcej informacji o turnieju Neymar Jr's Five na stronie www.redbull.pl/neymar

Harmonogram rundy kwalifikacyjnej:

16.04. Białystok - ul. Jaworowa 8 (godz. 12:00)

17.04. Warszawa - Park Agrykola (godz. 12:00)

22.04. Kraków - ul. Koletek 20 (godz. 17:00)

23.04. Kraków (ogólnopolski finał) - ul. Koletek 20 (godz. 12:00)