Hiszpańska prasa. Zachwycające Atletico oraz "żenujący sędzia"

FC Barcelona
0
0
0
Bramki: Griezmann (36., 88. - karny) Kartki: Gabi, Godin, Correa, Koke - żółta Skład: Oblak - Juanfran, Godin, Hernandez, Filipe Luis - Koke, Fernandez (90. Savić), Gabi, Niguez - Carrasco (74. Teye), Griezmann (90. Correa)
Kartki: Suarez, Neymar, Iniesta, Turan - żółta Skład: Ter Stegen - Alves (64. Roberto), Pique, Mascherano, Alba - Rakitić (64. Turan), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar
Madryckie tytuły "Marca" i "AS" są w euforii po dającym awans do półfinału zwycięstwie Atletico nad Barceloną 2:0 (1:0). Katalońskie "Mundo Deportivo" oraz Sport.es karcą swoich piłkarzy, ale za porażkę obwiniają też sędziego.
Marca: "Trudno w to uwierzyć!"

Atletico Madryt dokonało historycznego wyczynu i wyeliminowało obrońcę tytułu - Barcelonę. W 36. minucie Antonie Griezmann dostał fantastyczne podanie od Saula i wykorzystał to w sposób koncertowy. W końcówce Francuz dołożył drugiego gola. Barcelona nie była zbyt dobra w ataku. Messi, Neyamr i Luis Suarez w żaden sposób nie potrafili się odnaleźć.

W doliczonym czasie gry Gabi dotknął piłkę ręką w polu karnym, ale Nicola Rizzoli nie podyktował rzutu karnego.

AS: "Co za zwycięstwo!!!"

Barcelona nie miała planu. Dwie bramki Griezmanna i półfinał drużyny Diego Simeone stał się faktem. W końcówce Gabi zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia tego nie zauważył i podyktował tylko rzut wolny. Na boisku doszło do wielu starć pomiędzy zawodnikami - Luis Suarez łokciem podbił oko Diego Godina.

Mundo Deportivo o Barcelonie: Klub bez piłkarskich zasobów wypadł z Ligi Mistrzów

Atletico po zwycięstwie 2:0 wyrzuciło Barcelonę z Ligi Mistrzów. Sędzia nie zauważył ręki w polu karnym. Luis Eneuqiue polegał tylko na trzech swoich "aniołach". To za mało. Barcelona irytowała. W 36. minucie, kiedy bramkę zdobył Griezmann, drużyna z Katalonii pokazała, że nie odrobiła ważnej lekcji.

Sport.es: "Griezmann i sędzia wyeliminowali Barcę", "Żenujący Rizzoli"

Dwa gole Griezmanna i błąd sędziego. Barcelona po słabym meczu została wyeliminowana z Ligi Mistrzów.

Sędzia popełnił wielki błąd. W oczywistej sytuacji, kiedy Gabi zagrał ręką w polu karnym, Włoch podyktował rzut wolny. Wcześniej też się mylił - w 30. minucie powinien pokazać Godinowi żółtą kartkę. Nie zmienia to faktu, że ekipa Luisa Enrique zaprezentowała się fatalnie. Znowu słabo zagrało trio "MSN".