Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Bayern Monachium chce zmiany zasad losowania

Karl-Heinz Rummenigge domaga się poważnych zmian w losowaniu fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Dyrektor generalny Bayernu Monachium chciałby wprowadzenia czegoś na wzór tenisowej drabinki.

Ten pomysł pojawił się po środowym starciu Bayernu z Juventusem (4-2 po dogrywce). Rummenigge nie mógł uwierzyć, że dwa tak wielkie zespoły mogły spotkały się ze sobą już w 1/8 finału rozgrywek.

 

- UEFA musi w końcu przemyśleć, czy chce, aby los miał decydujące znaczenie, czy może nie warto wprowadzić czegoś na wzór rozstawienia - powiedział Rummenigge dziennikarzom. - Dużo rozmawiamy o wizerunku, pieniądzach, zasługach. Coś musimy z tym zrobić, w tenisie czy w innych sportach to coś normalnego.

 

- Wszyscy zależymy od przeznaczenia. Ale muszę szczerze powiedzieć, że mam już dość tego. Podczas 1/8 finału w tym roku widziałem mecze, które prawie wyłączyłem. Tymczasem taki zespół jak Juve, zeszłoroczny finalista, już odpadł. To zespół na innym poziomie niż np. Wolfsburg - Gent.

 

Ten pomysł zupełnie nie podoba się Klausowi Allofsowi, dyrektorowi sportowemu VFL Wolfsburg (który również zagra w ćwierćfinale LM). - Też najchętniej zaczęlibyśmy od finału - zripostował Allofs. - Wszystkie drużyny, które awansowały zasłużyły na to. Nie można zamknąć rozgrywek w ten sposób.

 

Przed losowaniem 1/8 finału Ligi Mistrzów rozstawi są zwycięzcy grup, którzy mogą trafić na ekipy, które zajęły drugie miejsca (nie mogą spotkać się ze sobą drużyny z tej samej grupy oraz z tego samego kraju). W piątkowym losowaniu ćwierćfinałów nie będzie żadnych rozstawień i obostrzeń. To sprawia, że Bayern może trafić na FC Barcelonę, Real Madryt, Paris Saint-Germain, Atletico Madryt, Wolfsburg, Manchester City oraz Benfikę. Losowanie o 12.

 


To nie żart. Tym zagraniem strzelił sobie samobója. Najbardziej kuriozalne gole [WIDEO]