Liga Mistrzów. Mueller: Guardiola zagroził, że utnie nam jaja

- Pep Guardiola zagroził, że utnie nam jaja - wyjawił po meczu Bayernu Monachium z Juventusem (4-2 po dogrywce) Thomas Mueller.

Bayern przegrywał już po 30 minutach 0-2, ale zdołał doprowadzić do dogrywki. Gola kontaktowego strzelił Robert Lewandowski, a w 91. minucie trafienie Muellera doprowadziło do dogrywki. To właśnie przed nią Guardiola skierował te słowa w kierunku swoich piłkarzy.

Guardiola zebrał piłkarzy wokół siebie, pokrzykiwał, gestykulował, chciał, by jego drużyna nie zwalniała tempa w dogrywce. - To są emocje. Jako trener byłbym taki sam. Chcieliśmy strzelić trzeciego gola, bo mieliśmy jeszcze sporo sił - powiedział Mueller. To zadanie udało się Bawarczykom; gole Thiago Alcantary i Kingsleya Comana zapewniły awans do ćwierćfinału. Losowanie w piątek o 12.

Guardiola tego fragmentu przemowy nie pamięta. - Mój niemiecki jest kiepski, ktoś źle zrozumiał. Rozmawialiśmy o tym, żeby nie stracić trzeciego gola, bo wtedy Juventus awansuje.

Ćwierćfinały odbędą się w terminach 5-6 oraz 12-13 kwietnia, półfinały - 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a najważniejszą datą w tym sezonie będzie 28 maja , kiedy na San Siro w Mediolanie zostanie rozegrany finał.