0
0
0
2
Bramki: Lewandowski (73.), Mueller (90.), Thiago (108.), Coman (110.) Kartki: Kimmich, Vidal, Lewandowski, Thiago, Bernat - żółta Skład: Neuer - Lahm, Kimmich, Benatia (46. Bernat), Alaba - Alonso (60. Coman) - Costa, Mueller, Vidal, Ribery (101. Thiago) - Lewandowski
Juventus
Bramki: Pogba (5.), Cuadrado (28.) Kartki: Khedira, Morata, Lichtsteiner, Bonucci, Cuadrado, Pereyra, Sturaro - żółta Skład: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Cuadrado (89. Pereyra), Khedira (68. Sturaro), Pogba, Alex Sandro - Hernanes - Morata (72. Mandżukić)
?Brakowało go w ataku, długo niewidoczny, ale jedyną szansę jaką miał, wykorzystał. Jego gol głową tchnął w Bayern nowe życie? - tak oceniają niemieccy dziennikarze Roberta Lewandowskiego po rewanżowym meczu 1/8 finału z Juventusem Turyn.
Bayern zremisował w pierwszym meczu 2:2, a w środowym rewanżu przegrywał po pierwszej połowie 0:2 z Juventusem. Po zmianie stron zaatakował. W 73. minucie gola kontaktowego strzelił Lewandowski, w 91. minucie do dogrywki doprowadził Mueller. Tam Juventus został stłamszony, dał sobie strzelić jeszcze dwa gole. Bayern wywalczył awans do ćwierćfinał LM.

Niemiecka prasa, mimo awansu, dość surowo oceniła swoich piłkarzy. Wszystkie serwisy wystawiają noty w skali 1-6, gdzie "1" to ocena najlepsza, a "6" najsłabsza i po meczu z Juventusem przeważają wartości z niższych rejonów. Oceny, które dostał Lewandowski były jednymi z lepszych ze wszystkich graczy.

"Bild" wystawił Lewandowskiemu trójkę, a o występie Polaka pisze tak: "Blisko kryty przez Barzagliego i Bonucciego. Często zatrzymywany nie fair. Jego gol głową tchnął w Bayern nowe życie". Trójka od dziennikarzy "Bilda" nie taka słaba ocena - wyżej zostali ocenieni tylko Thiago i Coman (obaj dostali jedynki) oraz Mueller (dwójka).

"Focus" także dał Lewandowskiemu trójkę. "Całe jego pole gry było przez Juventus wyłączone. W morzu biało-czarnych koszulek ciężko było wypatrzyć tą czerwoną. Rzadko dostawał piłki od kolegów. W 73 minucie wykorzystał dwa centymetry kwadratowe miejsca, które Włosi mu zostawili i tchnął w Bayern nowe życie". Podobnie jak w "Bildzie" lepsze noty od Polaka uzyskało tylko trio Coman, Mueller, Thiago.

"Sueddeutsche Zeitung" nie wystawia ocen liczbowych, jedynie opisowe. O grze Lewandowskiego dziennikarze bawarskiej gazety napisali tak: "Tak jak Mueller się ukrywał. Aż do 73. minuty, gdy znalazło go precyzyjne dośrodkowanie od Costy. Wtedy zademonstrował, dlaczego uchodzi za jednego z najlepszych napastników świata. Poza tym, nie miał w meczu ani jednej szansy więcej. Jedyną jaką miał, wykorzystał.

"Sportshau" też nie wystawia ocen, jedynie opisuje występy piłkarzy. "27-latek początkowo więcej biegał po skrzydłach czy cofał się do środka pola i brał udział w rozgrywaniu akcji. To dlatego brakowało go w ataku. Starał się, naciskał obronę rywali swoimi sprintami, ale przez długi czas był nieefektywny. W drugiej połowie wdawał się w niepotrzebne pojedynki. Przy bramce na 1:2, jego zdolność do błyskawicznego podejmowania decyzji i siła w walce o górne piłki pokazały to, do czego przyzwyczaił. Tak jak wielu jego kolegów, grał z upływem czasu coraz lepiej."

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów odbędą się w terminach 5-6 oraz 12-13 kwietnia, półfinały - 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a najważniejszą datą w tym sezonie będzie 28 maja, kiedy na San Siro w Mediolanie zostanie rozegrany finał.