Liga Mistrzów. Szaleństwo w Wolfsburgu. Manchester United za burtą

Manchester United
1
1
2
Bramki: Naldo (14., 84.), Vieirinha (29.) Kartki: Schuerrle, Naldo - żółta Skład: Benaglio - Traesch, Naldo, Dante, Rodriguez (16. Schaefer) - Guilavogui, Arnold - Vieirinha (78. Klose), Kruse, Draxler (86. Caligiuri) - Schuerrle
Bramki: Martial (10.), Guilavogui (82. - sam.) Kartki: Darmian, Varela - żółta Skład: De Gea - Darmian (43. Borthwick-Jackson), Smalling, Blind, Varela - Fellaini, Schweinsteiger (69. Carrick) - Lingard, Mata (69. Powell), Depay - Martial
To był szalony mecz. Pełen zwrotów, emocji, niewykorzystanych sytuacji i bramek. W otwartej wojnie o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów Wolfsburg okazał się lepszy od bogatego Manchesteru United.
Fani "Czerwonych Diabłów" za "czupryny" złapali się już tuż po pierwszym gwizdku, bowiem Schuerrle znalazł się w doskonałej sytuacji. Niemiec mając przed sobą tylko bramkarza okrutnie przestrzelił. Jak powszechnie wiadomo niewykorzystane okazje lubią się mścić i tak też było tym razem. W 10 minucie Juan Mata obsłużył Martiala znakomitym podaniem. Młody Francuz nie popełnił błędu Schuerrle i pewnym strzałem pokonał bezradnego Bengalio. Manchester z wirtualnego awansu cieszył się tylko trzy minuty. Naldo z wielkim wyczuciem przedłużył dośrodkowanie z rzutu wolnego Ricardo Rodrigueza i na tablicy był ponownie remis.

Przed 30 minutą fantastyczne chwile przeżywał Vierinha. Portugalczyk najpierw wybił z linii bramkowej strzał Fellainiego, a potem po kapitalnej akcji kolegów wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Tuż przed przerwą gola na 2:2 strzelił Lingard, ale sędzia po dłuższej chwili zdecydował się odgwizdać spalonego, bo będący za linią obrony Juan Mata absorbował uwagę bramkarza.

W drugiej połowie Manchester bił głową w mur. Podopieczni van Gaala grali bardzo chaotycznie, ale stwarzali sobie doskonałe sytuacje. Dwie zmarnował Depay, jedną Lingard. Szał spotkania udzielił się także De Gei. Bramkarz Manchesteru wyszedł z bramki, aby interweniować. Piłka spadła pod nogi Schuerrle, który bez namysłu próbował przelobować wracającego Hiszpana. Ten wyciągnął się jak struna i kapitalną interwencją przedłużył nadzieje fanów z czerwonej części Manchesteru.

Zobacz interwencję de Gei:

Bogaty kolos zaczął podnosić się w 82. minucie. Guilavogui niefortunną interwencją pokonał własnego bramkarza. Ciśnienie w Wolfsburgu podniosło się po raz kolejny. Wtedy na scenę ponownie wkroczył Naldo. Brazylijczyk dobił zespół prowadzony przez van Gaala, który pod koniec niczym dogorywająca ryba jeszcze parę razy zatrzepotał w siatce po czym skonał.

W drugim meczu grupy B PSV pokonało CSKA Moskwa (2:1) i to oni razem z Wolfsburgiem na wiosnę zagrają w najbardziej elitarnych rozgrywkach europejskiego futbolu. Manchester United będzie "bił się" o Ligę Europy.