1
1
2
FK Astana
Bramki: Twumasi (19.), Anicić (31.) Kartki: Canas, Szczetkin - żółta Skład: Erić - Ilić, Postnikow, Anicić, Szomko - Twumasi (90. Dedeczko), Canas, Maksimović, Kethevoama (87. Zukow) - Kabananga (84. Szczetkin), Mużykow
Benfica
Bramki: Jimenez (40., 72.) Kartki: Jimenez, Lopez, Jonas - żółta Skład: Cesar - Silvio (65. Almeida), Lopez, Jardel, Eliseu - Sanches, Samaris (65. Talisca) - Guedes, Jonas (80. Cristante), Pizzi - Jimenez
Zawodnicy FK Astana prowadzili 2:0 z Benfiką, ale ostatecznie zremisowali 2:2 i stracili szanse na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Lizbończycy ciągle mają szanse na pierwsze miejsce w grupie C.
Astana do zachowania szans na awans musiała ten mecz wygrać. I wszystko zaczęło się po jej myśli. Już w 19. minucie Twumasi strzałem głową pokonał Juli Cesara. A w 31. minucie było sensacyjnie 2:0 - w sprytny sposób Anicić trącił piłkę i zaskoczył bramkarza Benfiki. Lizbończycy odpowiedzieli trafieniem Ruala Jimeneza jeszcze przed przerwą, a w 72. Meksykanin strzelił gola na 2:2.

Dzięki remisowi Benfica zachowała szanse na pierwsze miejsce w grupie C. Lizbończycy nie są jeszcze pewni awansu, ale mogą cieszyć się z niego jeszcze w środę - wszystko zależy od wyniku meczu Atletico - Galatasaray. Jeśli będzie remis lub wygra Atletico, Benfica będzie w kolejnej rundzie.

Gracze z Kazachstanu na własnym stadionie meczu w Lidze Mistrzów nie przegrali (trzy remisy), ale nie byli w stanie przywieźć choćby punktu z meczów wyjazdowych. I dlatego FK Astana na kolejkę przed końcem szans na awans już nie ma.

Oto kandydaci do bramki roku. Który gol najpiękniejszy?