Liga Mistrzów. Zenit wciąż niepokonany

Zenit Sankt Petersburg odniósł piąte zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów. Rosjanie pokonali u siebie Valencję 2:0.
0
Bramki: Szatow (15.), Dziuba (74.) Kartki: Criscito, Jusupow, Witsel - żółta Skład: Łodygin - Smolnikow (65. Jusupow), Garay, Lombaerts, Criscito - Szatow (84. Riazancew), Neto (86. Jewsiejew), Witsel, Hulk - Danny - Dziuba
Valencia
Kartki: Mir - żółta; Vezo - czerwona Skład: Domenech - Cancelo (79. De Paul), Vezo, Abdennour, Gaya - Feghouli, Parejo, Perez (73. Danilo), Gomes - Alcacer, Mir (56. Mina)
Tak relacjonowaliśmy dwa pierwsze mecze piątej kolejki LM

Zenit już wcześniej zapewnił sobie awans, ale nie zamierzał odpuszczać meczu Ligi Mistrzów. Trener Andre Villas-Boas wystawił podstawowy skład z Hulkiem i Artjomem Dziubą na czele.

W 15. minucie Brazylijczyk podał do Dziuby, który od razu odegrał do przodu do Szatowa, a ten miał przed sobą już tylko bramkarza, nad którym technicznym strzałem przerzucił piłkę.

Na 2:0 w 74. minucie podwyższył Dziuba po kontrze i kapitalnym zagraniu Danny'ego.

Tabela w grupie H:

1. Zenit51512:4
2. Valencia565:7
3. Gent444:5
4. Lyon412:7
W innym meczu rozegranym o 18 BATE Borysów zremisowało 1:1 z Bayerem Leverkusen. Już w drugiej minucie Michaił Hardziajczuk dostał piłkę na lewej stronie pola karnego, zwodem ośmieszył obrońcę i uderzył w sam środek bramki. Fatalny błąd popełnił bramkarz Bernd Leno, który przepuścił piłkę między nogami.

Bayer przeważał przez cały mecz, ale zdołał odpowiedzieć tylko jedną bramką. Hakan Calhanoglu ładnie przerzucił do Admira Mehmediego, ten próbował dośrodkować, ale piłka wpadła do bramki przy dalszym słupku.