Liga Mistrzów. Chelsea wreszcie ze zwycięstwem, Arsenal w trudnej sytuacji

Chelsea po serii remisów i porażek wreszcie wygrała mecz - w środę pokonała 2:1 Dynamo Kijów, a zwycięskiego gola strzelił Willian. Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej Ligi Mistrzów szans na awans nie ma już Maccabi Tel Awiw, za to Zenit St. Petersburg gry w kolejnej rundzie może być już pewien.

Po środkowych meczach w grupach E, F, G i H pewne jest tylko to, że Maccabi Tel Awiw nie ma szans na awans do kolejnej rundy. Przesądziła o tym porażka 1:3 z FC Porto, to czwarty przegrany mecz graczy z Izraela w tej edycji LM. W zdecydowanie lepszej sytuacji są gracze Chelsea, którzy szczęśliwie wygrali z Dynamem Kijów. Zwycięskiego gola z rzutu wolnego w 77 minucie strzelił Willian. Po czterech spotkaniach mają siedem punktów i zajmują drugie miejsce w grupie G, za niepokonanym jeszcze Porto.

W grupie H pewny awansu do kolejnej rundy LM jest Zenit, który odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. W środę gracze z Sankt Petersburga pokonali 2:0 Lyon. W drugim meczu tej grupy Gent ograł 1:0 Valencię i teoretycznie trzy drużyny zachowały jeszcze szansę na grę w fazie pucharowej LM.

W grupie E w najlepszej sytuacji jest Barcelona, która 3:0 pokonała BATE Borysów. Dwa gole strzelił Neymar, jednego Luis Suarez, ale trenera Luisa Enrique może martwić kontuzja Rakiticia, który z boiska zszedł już w pierwszej połowie. Swoją sytuację w tabeli poprawiła AS Roma Wojciecha Szczęsnego, która po zaciętym meczu pokonała 3:2 Bayer Leverkusen.

W grupie F po dziewięć punktów mają Bayern (wygrał 5:1 z Arsenalem) oraz Olympiakos (pokonał 2:1 Dinamo) i jeśli w następnej kolejce w ich meczu padnie remis, ich grupowi rywale szanse na awans do kolejnej rundy stracą. W środę pierwszego z pięciu goli dla Bayernu strzelił Robert Lewandowski, grał do 71. minuty.