Liga Mistrzów. Krychowiak gra najdłużej bez żadnej przerwy

Nie ma w czołowych ligach europejskich drugiego takiego piłkarza jak Grzegorz Krychowiak. Minęła już połowa października, a Polak i tak grał we wszystkich meczach w swoim klubie oraz w reprezentacji w pełnym wymiarze czasowym. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów z Manchesterem City o 20.45. Relacja na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji Sport.pl LIVE!
1
Bramki: Rami (36. - sam.), De Bruyne (90.) Kartki: Bony - żółta Skład: Hart - Zabaleta (60. Kolarov), Otamendi, Mangala, Sagna - Toure, Fernandinho - Navas, De Bruyne (90. Kompany), Sterling - Bony (76. Fernando)
Sevilla
Bramki: Konoplanka (30.) Kartki: Iborra, Gameiro - żółta Skład: Rico - Coke (84. Mariano), Rami, Kolodziejczak, Tremoulinas - Iborra, Krychowiak - Vitolo, Banega (66. Krohn-Dehli), Konoplanka (78. N'Zonzi) - Gameiro
W lidze hiszpańskiej jest jednym z 32 piłkarzy, którzy grali przez 720 minut (osiem pełnych spotkań). W Lidze Mistrzów zagrał 180 minut w dwóch meczach. Do tego należy doliczyć 120 minut w Superpucharze Europy z Barceloną (porażka 4-5 po dogrywce) oraz 360 minut w czterech meczach eliminacji Euro 2016 rozegranych w barwach reprezentacji Polski. Łącznie daje to bilans 1380 minut na 1380 możliwych. - Niezniszczalny - pisze o nim "Estadio Deportivo", dziennik z Sewilli.

Wcześniej gazeta ta wyliczyła, że w czołowych pięciu ligach europejskich nie ma zawodnika, który grałby dłużej bez przerwy. Ośmiu piłkarzy grało więcej, ale każdy z nich miał chociaż krótką przerwę, nie grał przez 100 procent możliwego czasu. Tyczy się to Daleya Blinda (Manchester United), który zagrał 1496 minut w 18 meczach (trzy więcej niż Krychowiak) i cały ostatni mecz z Evertonem spędził na ławce rezerwowych.

90 minut więcej ma na koncie David Alaba (Bayern Monachium), ale nieco odpoczynku dostał ostatnio w meczach reprezentacji Austrii. Dodatkowo zdążył już zagrać w tej kolejce Ligi Mistrzów; Bayern grał we wtorek z Arsenalem (0-2), a Sevilla Krychowiaka gra w środę z Manchesterem City. Inni zawodnicy, którzy grali więcej - ze względu na to, że ich drużyny brały udział w eliminacjach pucharów lub ich ligi rozegrały więcej spotkań - ale zdążyli już nieco odpocząć - to Graziano Pelle i Jose Fonte (obaj Southampton), Fabinho (Monaco) Chris Smalling i Matteo Darmian (obaj Manchester United) oraz Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).

Krychowiakiem od dłuższego czasu interesuje się Arsenal, a teraz obserwuje go również Manchester City. Oba kluby są w stanie wyłożyć 30 mln euro za polskiego pomocnika - tyle wynosi jego klauzula odejścia. Więcej o jego ewentualnym transferze tutaj.