Liga Mistrzów. Dwa samobóje w meczu Astany z Galatasaray

Debiutująca w Lidze Mistrzów FK Astana zremisowała 2:2 w meczu grupy C z Galatasaray. Dwa z czterech goli padły po strzałach samobójczych.

Pechowymi strzelcami okazali się Hakan Balta z Galatasaray, który pokonał swojego bramkarza w 77. minucie, oraz golkiper Astany Nenad Erić, który dziewięć minut później skierował piłkę do własnej bramki. Dwa prawidłowe gole zaliczyli Kisa (Galatasaray) w 31. minucie oraz w 89. minucie Roger Canas (Astana) - choć i ten padł z wydatną pomocą nieszczęśliwie interweniującego obrońcy "Galaty" Carole.

Dla mistrzów Kazachstanu to historyczny punkt w Champions League. Na inaugurację rozgrywek zespół Stanimira Stoiłowa przegrała bowiem z Benficą w Lizbonie 0:2. Drugim środowym meczem w tej grupie będzie rywalizacja Atletico z Benficą.