Liga Mistrzów. Sevilla liderem w grupie śmierci, Juventus wygrał w hicie, Man United przegrywa

Ależ emocje! Liderem w ?grupie śmierci? Ligi Mistrzów została Sevilla, która pokonała 3-0 Borussię Moenchengladbach. W hicie Manchester City przegrał z Juventusem 1-2.
Sevilla atakowała od początku spotkania, po kilkuset sekundach do pustej bramki nie trafił Jose Antonio Reyes. Szczęście uśmiechnęło się dla Sevilli w drugiej połowie. Dostała trzy rzuty karne! Pierwszego w 47. minucie strzelił Kevin Gameiro, Francuz zmarnował drugiego trzy minuty później, a trzeciego wykorzystał w 66. minucie Ever Banega. Gości dobił ich bramkarz Yann Sommer, który strzelił samobója po dośrodkowaniu Jewhena Konoplianki. Grzegorz Krychowiak grał przez 90 minut. Podawał 70 razy, z czego tylko raz niecelnie!

Juventus górą

W hicie Manchester City przegrał z Juventusem 1-2. Gospodarze objęli prowadzenie w 57. minucie po samobóju Giorgio Chielliniego, choć w tej sytuacji mógł być faulowany przez Vincenta Kompany'ego. Juventus zdołał się jednak podnieść po tym ciosie. Na dwadzieścia minut przed końcem po kapitalnym podaniu Paula Pogby gola strzelił Mario Mandżukić, a dziesięć minut później ładnym uderzeniem sprzed pola karnego Joe Harta pokonał Alvaro Morata. Kilka wspaniałych interwencji zaliczył Gianluigi Buffon. Więcej o tym meczu tutaj.

Niespodzianka

Do niespodzianki doszło w Eindhoven. PSV pokonało Manchester United 2-1. Pierwsza połowa trwała aż 54 minuty. Luke Shaw prawdopodobnie złamał nogę. Więcej o tej sytuacji tutaj. Manchester objął prowadzenie na cztery minuty przed przerwą za sprawą Memphisa Depaya, byłego piłkarza PSV. Ładnie minął dwóch obrońców i pokonał bramkarza rywali. Ale jeszcze przed przerwą wyrównał Hector Moreno strzałem głową. W ten sam sposób niecały kwadrans po przerwie bramkę strzelił Luciano Narsingh. W obu przypadkach asystował Belg Maxime Lestienne. W innym meczu tej grupy Wolfsburg pokonał CSKA Moskwa 1-0 po golu Juliana Draxlera.

Hat trick Ronaldo

Real Madryt gładko rozbił Szachtar Donieck (4-0). Pierwszego gola strzelił Karim Benzema po fatalnym błędzie ukraińskiego bramkarza Andrija Piatowa. Potem trzy gole strzelił Cristiano Ronaldo. Dwa pierwsze z rzutów karnych - choć decyzja o przyznaniu pierwszego była skandaliczna; sędzia uznał, że Darijo Srna zagrał piłkę ręką, podczas gdy ta trafiła go w plecy - a trzeciego po tym, jak doskoczył do odbitej przez Piatowa piłki. W drugim meczu tej grupy Paris Saint-Germain pokonało 2-0 Malmoe (gole Di Marii i Cavaniego).

Nieudany debiut w LM zaliczyła kazachska Astana. By zagrać w Lizbonie z Benfiką, przebyła ponad 6 tys. km, ale przegrała 0-2 po golach Nicolasa Gaitana oraz Kostasa Mitroglou. Galatasaray przegrał u siebie 0-2 z Atletico Madryt. Goście zawdzięczają zwycięstwo dwóm golom Antoine'a Griezmanna.

KLIKNIJ NA OBRAZEK I SPRAWDŹ, KTÓRZY POLACY ZAGRALI W LM I KTO ZAGRA W TYM SEZONIE