El. Ligi Mistrzów. Monaco bliskie awansu, Fenerbahce z Szachtarem na remis [WYNIKI]

AS Monaco pokonało 3:1 na wyjeździe drużynę Young Boys Berno i jest bliskie awansu do IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę Lech Poznań zmierzy się z FC Basel. Relacja na żywo od 20.30 w Sport.pl.

Monaco, które przed rokiem doszło do ćwierćfinału, teraz musi zaczynać grę w LM od III rundy eliminacji. W spotkaniu w Bernie do przerwy utrzymywał się remis 0:0, ale po przerwie Francuzi strzelili trzy bramki, tracąc przy tym tylko jedną, i przed rewanżem są w komfortowej sytuacji.

W zapowiadającym się bardzo interesująco meczu Fenerbahce Stambuł - Szachtar Donieck padł bezbramkowy remis mimo sytuacji z obu stron. W drużynie gospodarzy zadebiutował pozyskany z Manchesteru United Holender Robin van Persie, który pojawił się na boisku w 68. minucie.

Bardzo dobrze we wtorek spisywali się Czesi. Piłkarze Viktorii Pilzno pokonali na wyjeździe Maccabi Tel Awiw 2:1, a Sparty Praga zremisowali w Moskwie z CSKA 2:2. W drużynie Sparty w 84. minucie pojawił się na boisku portugalski napastnik Marco Paixao, grający do niedawna w Śląsku Wrocław.

We wtorkowych meczach wystąpiło jeszcze dwóch zawodników z przeszłością w polskiej ekstraklasie. W mołdawskim zespole Milsami w drugiej połowie na boisku pojawił się grający dawniej w Cracovii Aleksandr Suworow. Jego drużyna przegrała 0:2 z mistrzami Albanii, Skenderbeu.

Z kolei w APOEL-u Nikozja cały mecz rozegrał Hiszpan Inaki Astiz, który przez kilka ostatnich lat grał w Legii Warszawa. Cały mecz na ławce przesiedzieli Mateusz Piątkowski (ostatnio Jagiellonia Białystok) i Semir Stilić (ostatnio Wisła Kraków).