Liga Mistrzów. PSG - FC Barcelona 1:3. Barca więcej niż jedną nogą w półfinale

Luis Suarez strzelił dwie bramki, Neymar jedną, a Barcelona w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów pokonała 3:1 PSG.

W ośmiu z ostatnich dziesięciu edycji Ligi Mistrzów Barcelona dochodziła przynajmniej do półfinału. Po środowej wygranej z PSG w Paryżu aż 3:1 trudno uwierzyć, by w tym roku klubu z Katalonii w czwórce najlepszych drużyn Europy zabrakło.

Barcelona dominowała przez niemal całe spotkanie. Prowadzenie objęła już w 18. minucie po błyskawicznej kontrze, w której Messi świetnie podał do Neymara, a ten uderzył obok Sirigu.

W drugiej połowie Barcelona dołożyła dwie bramki po tym, jak dwa razy Luis Suarez ośmieszył Davida Luiza. W 67. minucie Urugwajczyk założył Brazylijczykowi "siatę", minął jeszcze dwóch obrońców i schodząc z prawego skrzydła do środka pola karnego, uderzył mocno przy prawym słupku. Sirigu próbował interweniować, ale strzału nie zatrzymał. W 79. minucie Suarez znów puścił piłkę między nogami Luiza, tym razem w środku boiska, popędził w kierunku bramki PSG i technicznym strzałem zza pola karnego zdobył drugiego gola.

W końcówce Barcelona się rozluźniła i niemal od razu straciła bramkę. W 82. minucie Van der Wiel huknął z rogu pola karnego, piłkę próbował wybijać Mathieu, ale futbolówka przeszła po jego stopie, zmyliła Ter Stegena i wpadła do siatki. Później szansę na pokonanie bramkarza Barcelony miał jeszcze Pastore i Cavani, ale goście ratowali się rozpaczliwymi interwencjami.

PSG miało nieco problemów od samego początku. W 20. minucie z kontuzją musiał zejść Thiago Silva, a zastąpił go niebędący w pełni sił Luiz. Przed przerwą przy jednej z interwencji boleśnie na lewą rękę upadł Sirigu, oglądali go lekarze, ale grał do końca meczu. Tą lewą ręką Sirigu nie zatrzymał potem strzału Suareza. Ale i Barcelona kończyła mecz osłabiona. Tuż po przerwie poważnie wyglądającej kontuzji doznał Andres Iniesta. Boisko opuścił na noszach.

W drugim środowym meczu FC Porto sensacyjnie pokonało aż 3:1 Bayern Monachium. Rewanże we wtorek 21 kwietnia.