Liga Mistrzów. Bayern - Szachtar. Najszybsza czerwona kartka w historii

W trzeciej minucie rewanżowego meczu 1/8 finału między Bayernem Monachium a Szachtarem Donieck (7:0) Ołeksandr Kuczer otrzymał czerwoną kartkę za faul w polu karnym. To najszybsza ?czerwień? w całej historii rozgrywek.

Niespełna 180 sekund po rozpoczęciu meczu Mario Goetze wpadł z piłką w pole karne i został podcięty przez Kuczera. Sędzia odgwizdał rzut karny i wyrzucił ukraińskiego obrońcę z boiska. Była to najszybsza czerwona kartka w historii Ligi Mistrzów. Wcześniejszy rekord należał do Craiga Bellamy'ego i Valeriena Ismaela - obaj otrzymali czerwone kartki w piątej minucie. Pierwszy w meczu Newcastle z Interem w 2002 roku, a drugi w starciu Werderu Brema z Interem w 2004 roku.

Rzut karny wykorzystał Thomas Mueller, a Bayern wygrał cały mecz 7:0. Pełne 90 minut grał Robert Lewandowski i strzelił jedną z bramek.

źródło: Okazje.info