1
2
3
Arsenal
Bramki: Oxlade-Chamberlain (90.) Kartki: Coquelin, Bellerin, Oezil - żółte Skład: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Coquelin (68. Oxlade-Chamberlain), Cazorla (82. Rosicky) - Sanchez, Oezil, Welbeck - Giroud (60. Walcott)
Monaco
Bramki: Kondogbia (38.), Berbatow (53.), Ferreira (90.) Kartki: Echiejile, Moutinho - żółte Skład: Subasić - Toure, Wallace, Abdennour, Echiejile - Dirar (82. Kurzawa), Kondogbia, Fabinho, Moutinho, Martial (84. Silva) - Berbatow (76. Ferreira)
To kolejna gorzka pigułka do przełknięcia dla kibiców Arsenalu. Pozbawione wielkich gwiazd Monaco w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów rozbiło ich ukochany klub w Londynie 3:1.
Tak relacjonował serwis Z Czuba

Początek spotkania w niczym nie zapowiadał wysokiej porażki gospodarzy. Prowadzili oni grę od pierwszego gwizdka, ale nie mieli skutecznej recepty na sforsowanie bramki gości.

Przez pierwsze pół godziny Arsenal uparcie atakował lewym skrzydłem, wypracowywał sobie stałe fragmenty gry, ale klarownych sytuacji nie stworzył. Goście odpowiedzieli jedną akcją, ale skuteczną. W 38. minucie piłkę przed polem karnym dostał Geoffrey Kondogbia i kopnął mocno z dystansu, piłka odbiła się od Pera Mertesackera, co totalnie zmyliło Davida Ospinę, i zatrzepotała w siatce.

Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie miał Olivier Giroud, ale uderzył niecelnie. Arsenal za odrabianie strat wziął się w drugiej połowie. Impetu starczyło na kilka pierwszych minut. Znów szanse miał Giroud, ale najpierw po podaniu Alexisa Sancheza uderzył obok prawego słupka, a wkrótce potem głową obok lewego. Odpowiedź Monaco znów była zabójcza. Po kontrze Anthony Martial wyłożył piłkę Dymitarowi Berbatowowi, a ten wykończył akcję soczystym strzałem.

Arsene Wenger zdecydował się zmienić Girouda na Theo Walcotta, ale nie ożywiło to zbytnio gry gospodarzy. Zaczęła się walka z czasem i nerwami. Wreszcie w 90. minucie w podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła do wprowadzonego po przerwie Alexa Oxlade-Chamerlana, który zdobył bramkę na 1:2, teoretycznie znacznie zwiększającą szansę Arsenalu w dwumeczu. Cóż z tego, skoro podopieczni Wengera dali sobie wbić gola w doliczonym czasie gry.

Yannick Ferreira-Carrasco dostał prostopadłe podanie ze środka boiska i popędził ile sił na bramkę rywali, wpadł w pole karne i uderzył. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Monaco jest więc na dobrej drodze do sprawienia kolejnej w tym sezonie Ligi Mistrzów niespodzianki. Po wygraniu grupy może wyeliminować Arsenal. Rewanżowy mecz odbędzie się 17 marca we Francji.

Futbolowe prace serbskiej graficzki. Jest Robert "Maszyna" Lewandowski [PLAKATY]

Zdjęcie NIKE PIŁKA ARSENAL LONDYN SKILLS MINI SC2080 164 Zdjęcie SZARS05: Arsenal Londyn - szalik Zdjęcie TARS47: Arsenal Londyn - torba sportowa
NIKE PIŁKA ARSENAL LONDYN S... SZARS05: Arsenal Londyn - s... TARS47: Arsenal Londyn - to...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info