Liga Mistrzów. Courtois zatrzymał PSG

Po bramkach Branislava Ivanovicia i Edisona Cavaniego PSG zremisowało z Chelsea 1:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bohaterem gości był belgijski bramkarz Thibaut Courtois.

Tak mecz relacjonował serwis Z Czuba

Mecz zaczął się od serii ataków gospodarzy. W 11. minucie mogło być 1:0. Po dośrodkowaniu z lewej strony Cavaniego, głową uderzył Blaise Matuidi, Courtois świetnie obronił. Po chwili zatrzymał piłkę także po strzale Zlatana Ibrahimovicia.

Później tempo gry znacznie osłabło. PSG miało przewagę, ale nie miało pomysłu jak ją zamienić na bramkę. Zbyt często padały nieprzygotowane uderzenia z dystansu.

Jeszcze słabsza była Chelsea, której piłkarze przez pierwsze pół godziny nie oddali nawet strzału. To jednak gracze z Londynu schodzili na przerwę, prowadząc. W 36. minucie finezyjną akcję przeprowadzili trzej obrońcy. John Terry dośrodkował, Gary Cahill w powietrzu odegrał piętą, a Ivanović strzelił gola głową. W końcówce pierwszej połowy z wolnego groźnie uderzał Ibrahimović, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.

Po przerwie przewaga PSG jeszcze wzrosła. Wyrównująca bramka padła w 54. minucie. Maxwell podał na lewo do Matuidiego, ten dośrodkował, a niepilnowany Cavani głową bez problemu skierował piłkę do siatki. Pięć minut później mogło być 2:1, ale po znakomitej akcji Ibrahimovicia strzał Szweda Courtois odbił nogą, a Ezequiel Lavezzi przy próbie dobitki trafił w obrońcę.

Chelsea broniła się szczęśliwie lub ratował ją fantastycznie dysponowany bramkarz, który bronił wszystko co mógł i świetnie wyłapywał piłki po dośrodkowaniach. W doliczonym czasie fantastycznie popisał się, broniąc strzał Ibrahimovicia, a chwilę później sędzia zakończył mecz.

Wynik 1:1 z pewnością przed rewanżem w Londynie 11 marca faworyzuje Chelsea.