Liga Mistrzów. Borussia Dortmund rozbija Galatasaray, piękna asysta Piszczka

Borussia Dortmund, wygrywając z Galatasarayem, zapewniła sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Niemiec pokonali turecki zespół 4-1, a asystę przy jednej z bramek zaliczył Łukasz Piszczek.

Polak prostopadle podał piłkę Marco Reusowi przy pierwszym golu w tym spotkaniu, który padł na sześć minut przed przerwą. Niemiec nie miał żadnych problemów z pokonaniem Fernando Muslery. Mecz został przerwany na początku drugiej połowie, po tym jak tureccy kibice wrzucili na murawę petardy. Przerwa nie trwała jednak długo, a chwilę po niej Sokratis Papastathopoulos podwyższył na 2-0 strzałem z najbliższej odległości.

W 70. minucie BVB straciło swojego pierwszego gola w tej edycji Ligi Mistrzów. Strzałem głową Romana Weidenfellera pokonał Hakan Balta. Ale po chwili na boisko wszedł Ciro Immobile, który nie potrzebował nawet 180 sekund na strzelenie gola po kontrataku Dortmundczyków. Jeszcze przed końcem spotkania jego zagrania sprawiło, że Semih Kaya zdobył samobója. Po tym zdarzeniu tureccy fani znowu rzucali petardy na boisko. Galatasaray z pewnością nie uniknie kar za to spotkanie.

BVB ma w tej chwili 12 pkt i do zapewnienia sobie awansu z pierwszego miejsca potrzebuje co najmniej remisu w następnym spotkaniu z Arsenalem. Galatasaray pojedzie za to do Brukseli na mecz z tamtejszym Anderlechtem. Turcy mają na koncie tylko jeden punkt, natomiast Belgowie dwa dzięki dzisiejszemu remisowi z Arsenalem (3-3).

Pozostałe wyniki:

Arsenal 3-3 Anderlecht (Arteta 25', Sanchez 29', Oxlade-Chamberlain 58' - Vanden Borre 61', 73' (rzut karny), Mitrović 90')

Basel 4-0 Łudogorec (Embolo 34', Gonzalez 41', Gashi 59', Suchy 65')

Benfica 1-0 AS Monaco (Talisca 82')

Juventus 3-2 Olympiakos (Pirlo 21', Roberto 65' - samobój, Pogba 66' - Botia 24', Ndinga 61')

Malmö 0-2 Atletico Madryt (Koke 30', Raul Garcia 78')

Real Madryt 1-0 Liverpool (Benzema 27')

Zenit 1-2 Bayer Leverkusen (Rondon 89' - Heung-Min Son 68', 73')

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Brutalne faule w piłce nożnej (WIDEO)