Liga Mistrzów. Czerwony Szczęsny, Arsenal zdemolował Galatasaray

Arsenal udanie uczcił jubileusz Arsena Wengera. Londyński klub odniósł pierwsze zwycięstwo w tegorocznej Lidze Mistrzów, demolując u siebie Galatasaray 4:1. Czerwoną kartkę w drugiej połowie zobaczył Wojciech Szczęsny.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

Dokładnie 18 lat temu francuski szkoleniowiec podpisał kontrakt z londyńskim klubem. W środę Arsenal grał pod presją, bo w pierwszej kolejce przegrał 0:2 w Dortmundzie. Druga porażka mogłaby poważnie skomplikować sytuację Arsenalu w grupie D.

Do przerwy londyńczycy wbili jednak trzy gole. W 22. minucie Sanchez prostopadle podał do Welbecka, który technicznie uderzył obok Muslery. Osiem minut później napastnik Arsenalu trafił po raz drugi. Tym razem zabrał piłkę Melo i ponownie technicznym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Galatasaray. Przed przerwą turecki zespół dobił Sanchez. Chilijczyk z łatwością minął Chedjou i pokonał bezradnego Muslerę.

Przed trzecim golem Arsenalu kibice Galatasaray na kilka minut przerwali mecz, urządzając na trybunach racowisko. Kilka rac wylądowało na murawie.

11 1

W 52. minucie Welbeck skompletował hat tricka, sprytnie podcinając piłkę nad Muslerą po podaniu Oxlade-Chamberlaina.

Dziewięć minut później z boiska został wyrzucony Wojciech Szczęsny. Polski bramkarz sfaulował w polu karnym szarżującego Yilmaza. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany. Turecki napastnik pokonał Ospinę, który wszedł za Sancheza.

To druga czerwona kartka Szczęsnego w Lidze Mistrzów. W zeszłym sezonie reprezentant Polski został wyrzucony z boiska w rewanżowym meczu 1/8 finału z Bayernem. Wtedy zastąpił go Łukasz Fabiański. Londyńczycy po remisie 1:1 w Monachium odpadli z rozgrywek (w pierwszym spotkaniu Bayern wygrał 2:0).

Szczęsny został powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na eliminacyjne mecze z Niemcami (11 października) i Szkocją (14 października) w Warszawie.

W innych meczach bardzo ciekawie było w Razgradzie, gdzie Łudogorec napędził stracha Realowi. Mistrzowie Bułgarii szybko objęli prowadzenie, a zaraz po tym Ronaldo nie wykorzystał rzutu karnego. Przy następnej jedenastce już się nie pomylił. W 77. minucie gola na wagę zwycięstwa strzelił Benzema.

W Brukseli Borussia pewnie pokonała Anderlecht 3:0. Piękną asystę przy drugiej bramce strzelonej przez Ramosa zaliczył Łukasz Piszczek, który idealnie dośrodkował z prawej strony.

Asysta Cibickiego

Asystę w drużynie Malmo zaliczył też Paweł Cibicki. 20-letni Polak w meczu z Olympiakosem wszedł na boisko w 75. minucie i niedługo później podał do Rosenberga, który strzelił drugiego gola. Mistrzowie Szwecji wygrali 2:0.

Poza kadrą Bayeru Leverkusen był kontuzjowany Sebastian Boenisch. Niemiecki zespół pokonał 3:1 u siebie Benficę.