Liga Mistrzów. Solidny debiut Skorupskiego [KOMPLET WYNIKÓW]

Łukasz Skorupski debiut w Lidze Mistrzów ma za sobą. Jego Roma zremisowała 1:1 z Manchesterem City, a Polak błędów się wystrzegał.

Rozdajemy bilety na mecze Polska - Niemcy i Polska - Szkocja. Weź udział w prostym konkursie!

Skorupski piłkę z siatki musiał wyciągać już w czwartej minucie. Maicon sfaulował w polu karnym Sergio Aguero, a ten jedenastkę zamienił na bramkę. Polak intencji strzelającego w ogóle nie wyczuł, rzucił się w prawo, Aguero uderzył w lewo.

W meczu z Manchesterem City Skorupski zbyt wiele pracy nie miał. Obronił jeden strzał, kilka razy jego interwencje uprzedzali obrońcy, a częściej gracze gospodarzy strzelali obok bramki.

Roma wyrównującą bramkę strzeliła jeszcze w pierwszej połowie, gdy fatalny błąd obrony The Citizens wykorzystał Francesco Totti, który ładną podcinką pokonał Joe Harta. Totti został najstarszym strzelcem gola w historii Ligi Mistrzów. We wtorek miał dokładnie 38 lat i trzy dni.

Roma w grupie E zajmuje drugie miejsce za Bayernem, który w Moskwie wymęczył wygraną 1:0 z CSKA.

Najciekawszy mecz zobaczyli kibice w Paryżu, gdzie PSG pokonało 3:2 Barcelonę. W drugim spotkaniu tej grupy Ajax zremisował na wyjeździe z Apoelem Nikozja 1:1. Arkadiusz Milik na boisko nie wyszedł.

W grupie G Chelsea pokonała 1:0 w Lizbonie Sporting, a w Gelsenkirchen Schalke męczyło się z Mariborem. Pierwsi gola strzelili goście, po przerwie wyrównał Huntelaar. Remis 1:1 jest sporą niespodzianką.

W grupie H Szachtar prowadził już 2:0 z Porto, by stracić dwie bramki w samej końcówce. Dwa gole (w tym jeden z karnego) dla drużyny z Portugalii zdobył Martinez. W drugim spotkaniu tej grupy BATE pokonało 2:1 Athletic Bilbao.