Liga Mistrzów. Sześć goli Porto, pięć Romy. Debiut Arkadiusza Milika [PODSUMOWANIE]

Aż 20 bramek padło w środowych meczach Ligi Mistrzów. Porto sześcioma golami rozstrzelało BATE, Roma zdemolowała CSKA Moskwa 5:1. Debiut w elitarnych rozgrywkach zaliczył reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

20-letni Polak, wypożyczony do Ajaxu z Bayeru, w zremisowanym 1:1 meczu z PSG wszedł na boisko w 82. minucie. Milik zastąpił strzelca gola Lassa Schöne. Duńczyk osiem minut wcześniej wyrównał z rzutu wolnego. Gola dla PSG zdobył w 14. minucie Edinson Cavani. Urugwajczyk dobił strzał Zlatana Ibrahimovicia, byłego gracza holenderskiego klubu.

W drugim meczu grupy F Barcelona z Luisem Enrique, który debiutował w Lidze Mistrzów jako trener, pokonała 1:0 APOEL Nikozja. W 28. minucie bramkę po uderzeniu głową zdobył Gerard Pique. Hiszpański stoper wykorzystał dośrodkowanie Lionela Messiego z rzutu wolnego.

Porto rozstrzelało u siebie BATE Borysów. Hat tricka z mistrzem Białorusi zaliczył Yacine Brahimi. Pozostałe gole strzelili Jackson Martinez, Adrian Lopez i Vincent Aboubakar. Jednego gola mniej wbili piłkarze Romy, którzy rozbili u siebie CSKA Moskwa 5:1. Bramki dla rzymian zdobyli Juan Manuel Iturbe, Maicon, Gervinho (dwie) i Sergei Ignaszewicz (samobój). Honorowego gola dla rosyjskiego zespołu w 82. minucie strzelił Ahmed Musa.

Niespodzianką zakończył się mecz w Mariborze. Mistrz Słowenii zremisował ze Sportingiem, doprowadzając do remisu w doliczonym czasie gry. Rezerwowy Luka Zahović wykorzystał błąd stopera Naby'ego Sarra i po strzale głową wyrównał. Portugalczycy wcześniej prowadzili po golu w 80. minucie Naniego, który uderzył lewą nogą po długim rogu.

Wynik 1:1 padł również w Londynie. Chelsea prowadziła od 11. minuty po golu Fabregasa (asysta Hazarda). W 62. minucie Klaas-Jan Huntelaar doprowadził do remisu. Bramkowa akcja Niemców zaczęła się od błędu... Fabregasa, który pozwolił Julianowi Draxlerowi zabrać sobie piłkę w środku pola.

W szlagierze pierwszej kolejki Bayern wygrał 1:0 u siebie z Manchesterem City po golu w 90. minucie Jéroma Boatenga. Robert Lewandowski zagrał cały mecz w monachijskiej drużynie.

W środę gole nie padły tylko w Bilbao w meczu Athletic - Szachtar.