Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polskie kluby w pucharach. Wciąż nie wiadomo, czy będą transmisje

PRZEGLĄD PRASY. Trzy polskie kluby rozegrają w III rundzie europejskich pucharów sześć spotkań, jednak obecnie wiadomo, że tylko jedno z nich będzie na pewno w polskiej telewizji. Środowy mecz Legii z Celtikiem pokaże TVP, ale nie wiadomo jeszcze, czy kibice zobaczą rewanż w Edynburgu. Natomiast szanse na pokazanie spotkań Lecha i Ruchu są minimalne.
Mistrz Polski dogadał się z Telewizją Polską jeszcze przed drugą rundą i w efekcie spotkanie w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, jakie odbędzie się w Warszawie, obejrzymy w TVP 1 i na SPORT.TVP.PL. W sprawie pokazania rewanżu (6 sierpnia) przedstawiciele telewizji publicznej będą jeszcze negocjować ze Szkotami - czytamy w "PS".

Tamtejsza telewizja jest jednak jak na razie zajęta transmisjami z Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej i rozmowy mają się zacząć dopiero w przyszłym tygodniu. Jeśli żadna ze szkockich telewizji nie zdecyduje się na pokazanie meczu, to koszty wyprodukowania sygnału z Edynburga mogą się okazać zbyt duże dla TVP.

Prawie na pewno nie będzie za to żadnego z meczów Lecha Poznań i Ruchu Chorzów w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Wiadomo, że kilka tygodni temu pojawiła się tylko oferta dotycząca spotkania "Kolejorza" z estońskim Kalju Nomme w II rundzie, ale nie udało się dojść do porozumienia. Szanse na pokazanie starcia "Niebieskich" z Esbjergiem i Lecha ze Stjarnanem są minimalne.

Stadionowe białe słonie, czyli Narodowy w dobrym towarzystwie. Obiekty, do których ciągle trzeba dokładać