Liga Mistrzów. Torres strzelił byłemu klubowi

Fernando Torres przez 12 lat był piłkarzem Altetico Madryt, zdobył dla klubu 91 bramek, ale w środowym półfinale Ligi Mistrzów nie miał litości dla byłego klubu. Zdobył bramkę, która dała Chelsea prowadzenie. W finale zagra jednak zespół Diego Simeone, który wygrał spotkanie 3:1.

Chelsea - Atletico 1:3 - tak relacjonowaliśmy na żywo ?

W 36. minucie Willian przedarł się prawą stroną boiska i zagrał pod końcową linię do Azpilicuety. Ten precyzyjnie podał w pole karne do Torresa, który płaskim strzałem pokonał Thibaut Courtois. Po golu Hiszpan nie rzucił się kolegom w ramiona i nie okazywał radości. Złożył tylko ręce i przyjął gratulacje od kolegów.

Torres to wychowanek Atletico. Spędził w tym klubie 12 lat, zdobywając we wszystkich rozgrywkach ponad 90 bramek. Już w wieku 19 lat był kapitanem drużyny, w której grał wtedy... Diego Simeone, obecny trener zespołu. W 2007 roku odszedł do Liverpoolu za 38 mln euro, a do Chelsea trafił 3,5 roku później za 58 mln euro. W Londynie jednak zawodzi. W poprzednim sezonie strzelił tylko osiem goli w Premier League, w tym ma na koncie tylko cztery. Trzy razy trafiał w Lidze Mistrzów.

W meczu z Atletico zszedł z boiska w 67. minucie. W tym momencie jego zespół przegrywał już 1:2 po golach Adirana Lopeza i Diego Costy. W 72. minucie Chelsea dobił Arda Turan.